Burçların Özellikleri

Burçlar ve Ayları

Genelde kadınların meraklı olduğu kabul edilen burçlar, artık erkeklerin de ilgisini çekmeye başladı. Birçok kadının, tanıştığı erkeğe ilk sordukları sorular arasında “Burcun ne?” sorusu da yer aldığından, erkekler yanlış değerlendirilmemek veya pot kırmamak amacıyla, mecburen “Neymiş bu burçların özellikleri?” derdine düşer oldu. Özellikle genç kadınların çoğu ise; harıl harıl burçlar ve özellikleri yanında, burç yorumları ezberleyip, kız ya da erkek farketmeden, arkadaşlıklarından ilişkilerine, tanıştıkları, görüştükleri herkesin burçları ve ayları ile uyumlu olup olmadıklarını sorguluyorlar. Hal böyle olunca biz de, burçların genel özellikleri ile ilgili bilgiler veren bir yazı paylaşalım istedik. Aşağıdaki listede hem hangi burca sahip olduğunuzu, hem de burcunuzun karakteristik özelliklerini, hiç burç konusunda bilginiz yoksa burçlar ve ayları, burçlar ve özellikleri ile burç uyumu konusunda detaylı olarak okuyabilirsiniz.

BURÇLARIN GENEL ÖZELLİKLERİ

Burç Uyumu

Burçlar ve Özellikleri

 

Burçlar Tarihleri ile sıralanmıştır

1. Koç Burcu ( 21 Mart – 20 Nisan arasında doğanlar )

Liderlerin, yöneticilerin burcudur. Ateş grubundan olan Koç burcunda bulunanlar; baskın (dominant) karakterli, sabırsız, çabuk parlayan ama kinci olmayan, inatçı, enerjik, azimli, alışkanlıklarına düşkün, bulundukları ortamda her zaman dikkat çekmeyi başarabilen, ünlü olmaya ve ilgiye düşkün, popüler kimselerdir. Egoları yüksektir. Parayı önemsemezler ama para kazanmada oldukça yetenekli insanlardır. Kafaları sürekli bir şeylerle meşguldür, bu yüzden unutkan olurlar ve sakarlığa, kafalarını bir yerlere çarpmaya meyillidirler. Aşırı detaylardan sıkılırlar, başkalarının kendilerinden ön plana çıkmasından ise hiç hoşlanmazlar. Her zaman renkli ve hareketli bir hayata sahiptirler, eğlenmeye, lüks yaşama, marka giymeye, maceraya düşkünlerdir. Mücadeleci, zorluklara meydan okuyan, zor kararlar alabilen, mantıklı, cesur, sosyal, patavatsızlık düzeyinde açık sözlü, sürekli yenilik peşinde koşan, özgürlüğüne düşkün, yardımsever, arkadaş canlısı kişilerdir.

Koç burcu ile burç uyumu içinde olan burç özellikleri

Koç burcunun en iyi anlaştıkları burçlar arasında ise; diğer Ateş grubu burçları olan Yay Burcu ve Aslan Burcu yer alır.

2. Boğa Burcu ( 21 Nisan – 20 Mayıs arasında doğanlar )

Toprak grubundan olan Boğa burcunda bulunanlar; inatçı, azimli, kararlı, ne istediğini bilen, hayatta hedeflerini belirlemiş ve bunlara ulaşmak için sabırlı olabilen, kendine güvenen, fiziksel olarak iyi hatlara ve güçlü bir boyuna sahip, asil, genelde rahat ve spor giyimi tercih eden, ama yerine göre şık giyinmeyi iyi bilen ve göz dolduran, ticari zekası yüksek, çevreleri geniş, keyfine konforuna düşkün ama aynı zamanda şaşırtıcı derecede tutumlu kişilerdir. Kavgayı sevmezler, sakinliği tercih ederler ama sinirlenince de öfkesinden kaçılması gereken biri haline dönüşebilirler. Gereksiz yere konuşmaktan hoşlanmayan, arkadaşlığa değer veren, alışkanlıklarına bağlı, sürprizlerden hoşlanmayan, estetiğe, sanata ve doğaya düşkün, samimi, merhametli, aşka düşkün ama sadık ve karşılarındakilerden de sadakat bekleyen,kıskanç ve aldatılmaya tahammül göstermeyen kişilerdir.

Boğa burcu ile burç uyumu içinde olan burç özellikleri

Boğa burcunun en iyi anlaştıkları burçlar arasında ise; diğer Toprak grubu burçları olan Başak Burcu ve Oğlak Burcu yer alır.

3. İkizler Burcu ( 21 Mayıs – 21 Haziran arasında doğanlar)

Hava grubundan olan İkizler burcunda bulunanlar; adından da anlaşılacağı gibi çift karakterli burçlardandır. Yüksek iletişim kabiliyetine sahip, akıllı, zeki, hırslı, iş konusunda yetenekli, nazik, entellektüel, yardımsever, hayalperest, idealist, yeniliklere düşkün, farklı görüşlere kapısı açık, derin konuşmaları, seyahati, yeni yerler keşfetmeyi seven, enerjik, tezcanlı, sürekli değişken ama mantıklı, kolay karar vermeyen ve uzun süreli değerlendirmeler yapan insanlardır. Romantik davranışlar sergileyebilir ama duygular konusunda çok hassas sayılmaz, mantığı öne çıkarmaya meyillidir. Para konusunda ise bir türlü orta yolu bulamaz, ya çok fazla harcar ya çok az. Baskıdan, aşırı sahiplenilmekten hoşlanmaz ve kaçarlar, kapalı bir ev yaşamı bu burçtakilere uygun değildir, bu tür ortamlarda mutsuz olurlar.

İkizler burcu ile burç uyumu içinde olan burçlar ve özellikleri

İkizler burcunun en iyi anlaştıkları burçlar arasında ise; diğer Hava grubu burçları olan Terazi Burcu ve Kova Burcu yer alır.

4. Yengeç Burcu ( 22 Haziran – 22 Temmuz arasında doğanlar)

Su grubundan olan Yengeç burcunda bulunanlar; seçimlerinde başkalarının düşüncelerini dinlese de kendi bildiklerini okuyan, yalan söylemeyi ve söylenmesini sevmeyen, duygusal ama sevdiğini kolay kolay belli etmeyen, gerekli gördüklerinde mesafeli davranan ve sert kabukları misali duvarları ardına çekilen, alıngan, zaman zaman aşırı derecede çocuksu davranışlar sergileyebilen, kuruntulu, yardımsever, sorumluluk sahibi, samimi, başladıkları işi bitiren, bazen çok güzlü bazense çok zayıf davranan, beklenmedik zamanlarda duygularıyla hareket eden, değişken bir ruh haline sahip ve çözülmesi zor, mistik konulara ve öğrenmeye meraklı insanlardır. Huzursuz ortamlardan çok etkilenirler, aşırı depresif ve hırçın olurlar.

Yengeç burcu ile burç uyumu içinde olan burçların özellikleri

Yengeç burcunun en iyi anlaştıkları burçlar arasında ise; diğer Su grubu burçları olan Balık Burcu ve Akrep Burcu yer alır.

5. Aslan Burcu ( 23 Temmuz – 22 Ağustos arasında doğanlar)

Ateş grubundan olan Aslan burcunda bulunanlar; lider ruhlu, insanları kolayca yönlendirme  yeteneğine sahip, çekici, egzotik, etkileyici, kendine çok güvenen, rahat, komplekssiz, güleryüzlü, sempatik, şanslı, iş hayatında başarılı olma potansiyeli yüksek, zeki, akıllı, mantıklı, kurnaz,gururlu ve güçlü bir karakter yapısına sahip, iltifatı, gösterişi, beğenilmeyi seven, zaman zaman biraz ukala olabilen ama yeri geldiğinde güzel söz söyleme ustası olan, keyfine, giyimine düşkün, zevkli ve bakımlı, samimi, konforuna, lüks yaşama, estetiğe, güzel olan şeylere düşkün, yenilikleri takip eden, kültürlü, arkadaşlarını ve dostlarını önemseyen, bonkör, cesur, tuttuğunu koparan kişilerdir. Birçok üstün niteliği bir arada bardındırığından, krallar ve kraliçelerin burcu olarak da adlandırılır.

Aslan burcu ile burç uyumu içinde olan burç ve özellikleri

Aslan burcunun en iyi anlaştıkları burçlar arasında ise; diğer ateş grubu burçları olan Yay Burcu ve Koç Burcu yer alır.

6. Başak Burcu ( 23 Ağustos – 22 Eylül arasında doğanlar)

Toprak grubundan olan Başak burcunda bulunanlar; mükemmeliyetçi, temiz, titiz ve düzenli, kuralcı, dakik, mantıklı, sorumluluk sahibi, çalışkan, üretici, el işlerinde becerikli, detaycı, pratik çözümler konusunda usta, adil, zeki, neşeli, mütevazi, adanmış, ön plana çıkmayı sevmeyen ama büyük işleri kendi ortamında halleden bir karaktere sahiptir. Başak burcundan olanların sık yaptığı meslekler arasında, doktor, sağlık görevlisi, yazarlık, mühendislik, bilim adamı sayılabilir.

Başak burcu ile burç uyumu içinde olan burçların genel özellikleri

Başak burcunun en iyi anlaştıkları burçlar arasında ise; diğer Toprak grubu burçları olan Boğa Burcu ve Oğlak Burcu yer alır.

7. Terazi Burcu ( 23 Eylül – 23 Ekim arasında doğanlar)

Hava grubundan olan Terazi burcu; estetiği, zerafeti, güzelliği, adaleti ve dengeyi temsil eder. Terazi burcundan olan kişiler, samimi, neşeli, duygusal, sevimli, inatçı, haksızlığa gelemeyen, kavgayı sevmeyen, sakin yaradılışa sahip, adil, arabulucu, estetiğe ve sanata düşkün, hassas, gezmeyi ve eğlenmeyi, seyahati seven, kolay arkadaş edinen, dinlemeyi seven ve aynı zamanda kendini doğru ifade etmeye özen gösteren, yalnızlıktan hoşlanmayan, sosyal, uyumlu, yerine göre oldukça romantik ve ince düşünceli davranabilen, paylaşımcı, kültürlü, bağımsızlığın düşkün, bakımlı, zevkli seçimler yapan, hediye almayı ve vermeyi seven, aşka düşkün, hayatında aşk olmazsa olmaz tiplerdir.

Terazi burcu ile burç uyumu içinde olan burç özellikleri

Terazi burcunun en iyi anlaştıkları burçlar arasında ise; diğer Hava grubu burçları olan İkizler Burcu ve Kova Burcu yer alır.

8. Akrep Burcu ( 24 Ekim – 22 Kasım arasında doğanlar)

Su grubundan olan Akrep burcunda bulunanlar; hayattaki hedeflerini kesin olarak belirlemiş, ciddi, tutkulu, kendine güvenen, sabit fikirli, duygusal ama duygularını oldukça derinlerde gizleyen ve dışarıdan kolay anlaşılamayan, kurnaz, hırslı, savaşçı, analitik zekaya sahip, kontrolcü, kıskanç ve sahiplenici, gizemli ve çekici, cinselliğe düşkün, kendini fazla ortaya koymayan ve şüpheci biri olduğu için arkadaş olması ve kalması zor, sevdi mi çok seven ve el üzerinde tutan, öfkelendi mi kinci ve intikamcı, güvendiğinde kalbinin tüm kapılarını açacak kadar cesur, evlendiklerinde sadık kişilerdir. Doğayla başbaşa tatili, müziği, kitapları severler. Parayı çok önemserler ve kazanırlar da, iş konusunda kararlıdırlar, güce ulaşmanın kurallarını ve yollarını bilirler, çoğunlukla başarıya ulaşırlar. Birçok başarılı iş insanı, asker, siyasetçi, sanatçı ve ünlüler bu burçtandır.

Akrep burcu ile burç uyumu içinde olan burçlar ve özellikleri

Akrep burcunun en iyi anlaştıkları burçlar arasında ise; diğer Su grubu burçları olan Yengeç Burcu ve Balık Burcu yer alır.

9.Yay Burcu ( 23 Kasım – 21 Aralık arasında doğanlar)

Ateş grubundan olan Yay burcunda bulunanlar; özgürlüğüne düşkün, spor yapmayı seven, hareketli, görünümüne önem veren, doğal bir çekiciliğe sahip, kolay arkadaş edinen, bulunduğu ortamda hemen dikkat çeken, zeki, rahat giyimi seven ama ortamına göre kısa zamanda gecenin yıldızı haline gelebilen, bakımlı, değişken bir karaktere sahip, kültürlü, gezmeyi, okumayı çok seven, geniş bir arkadaş çevresine sahip, sevilen, kötü niyetli olmasa da zaman zaman patavatsızlık derecesinde açıksözlü, dikkatsiz ve sakar, kolay öfkelenen kolay sakinleşen, kin tutmayan, sevilen, rahatlatıcı, herkesin konuşmaktan hoşlandığı, mistizmle ilgili, aynı zamanda akılcı, analitik zekaya sahip, çift karakterli, duyarlı, doğayı, hayvanları seven, aynı anda çok fazla konuyla ilgilenen, araştırmacı, kendiyle başbaşa ve yalnız kalmayı seven, arkadaşlarını önemseyen, iyi bir insan olmaya çabalayan ve herkesin iyiliğini isteyen, haksızlığa gelemeyen, adil, paraya önem veren ama sevdikleri için parasını kolayca gözden çıkaran, yardımsever, yeniliklere açık, keşfetmeyi seven, felsefeye ve dini öğretilere düşkün, kıskanç olmayan ve kıskançlığa gelemeyen, baskıdan hiç hoşlanmaya ve hemen uzaklaşan, özgüveni yüksek, ilişkilerinde romantiktir ama bir ayakları her zaman yere basar.

Yay burcu ile burç uyumu içinde olan burçların özellikleri

Yay burcunun en iyi anlaştıkları burçlar arasında ise; diğer Ateş grubu burçları olan Koç Burcu ve Aslan Burcu yer alır.

10. Oğlak Burcu ( 22 Aralık – 20 Ocak arasında doğanlar)

Toprak grubundan olan Oğlak burcunda bulunanlar; temiz, titiz ve dikkatli, çalışkan, disiplinli, kariyerine ve imajına önem veren, ciddi, geleneksel, dürüst ve güvenilir, azimli, başladıkları işi bitiren, duygusal yönden zayıf, sınıfsal düzene inanan ve yüksek sınıfa dahil olmaya çalışan, gerekli gördüğünde en yakınlarına bile acımasız olabilen, soğuk görünümlü olmalarına rağmen içlerinde duygusal, romantik ve sevgiye aç, mesafeli, tutumlu ama değer verdikleri kişilere eli açık davranan, olgun bir karaktere sahip, iradesi güçlü, kontrolcü, hesaplı, planlı, detaycı, ciddi, insanlarla zor ilişki kuran, rekabetçi, espri gücü yüksek, şüpheci, takıntılı, melankoliye ve depresyona meyilli, vintage tarza ve antikalara, tarihi ve kültürel seyahatlere düşkün, aile ilişkileri kuvvetli, evliliğin kutsallığına inanan, eşine sadık, toplumda saygın bir konuma sahip olmak isteyen ve bunun için çaba gösteren kişilerdir.

Oğlak burcu ile burç uyumu içinde olan burç özellikleri

Oğlak burcunun en iyi anlaştıkları burçlar arasında ise; diğer Toprak grubu burçları olan Boğa Burcu ve Başak Burcu yer alır.

11. Kova Burcu ( 21 Ocak – 22 Şubat arasında doğanlar)

Hava grubundan olan Kova burcu, “dahilerin burcu” olarak da bilinir. Kova burcunda bulunanlar; sevgi dolu, paylaşımcı, keskin bir zekası olan, kavrayışı yüksek, yardımsever, azimli, yenilikçi, ufku geniş, bilime meraklı, maceracı, modern, inatçı, ilkeli, idealist, herkesi eşit gören ve öyle davranan, bağımsızlığına düşkün, yalnız kalmayı seven, yaratıcı, yeni keşiflere meraklı, gezgin, araştırmacı, radikal, çok okuyan, bilgili, kültürlü, mucit, sevimli, sempatik, arkadaş canlısı, çocuksu, çocukları çok seven ve iyi anlaşan, asi, sürprizlerle dolu, sıradışı insanlardır.

Kova burcu ile burç uyumu içinde olan burçlar ve özellikleri

Kova burcunun en iyi anlaştıkları burçlar arasında ise; diğer Hava grubu burçları olan İkizler Burcu ve Terazi Burcu yer alır.

12. Balık Burcu ( 23 Şubat – 20 Mart arasında doğanlar)

Su grubundan olan Balık burcunda bulunanlar; gizemli, iç dünyasını kolay kolay başkasına açmayan, mistizme meraklı, hayalci duygusal, romantik, aşırı hassas, yetenekli ama kendisini olduğundan az gösteren ve bunu önemsemeyen, mütevazı, yeni fikirler üretmeyi seven, yaratıcı işler peşinde koşan, eğlenceli, ilgi çekici, sohbeti güzel, sosyal, merhametli, yardımsever, derin düşünen, çok güçlü sezgilere sahip, zaaflara ve madde bağımlılığına meyilli, rahatına düşkün, sorumluluk sahibi, başladığı işi bitiren, analitik ve pratik zekaya sahip, işlerinde başarılı kişilerdir.

Balık burcu ile burç uyumu içinde olan burçların özellikleri

Balık burcunun en iyi anlaştıkları burçlar arasında ise; diğer Su grubu burçları olan Yengeç Burcu ve Akrep Burcu yer alır.

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir