Bugün (1 Nisan 16) Vizyona Giren 8 Yeni Film

1720

Nisan ayının bu ilk haftası ve ilk gününde sinemalara 8 tane yeni film geldi. Bu filmlerin 3 tanesi Türk Filmidir. Şimdi haftanın filmlerinin hepsinin bilgileri, afişleri ve fragmanları ile sizi başbaşa bırakalım. Herkese iyi seyirler…

klaket

#1 Yitik Kuşlar (2015)

sonbisey_vizyon_010416_08

Yönetmen : Aren Perdeci, Ela Alyamaç
Oyuncular : Heros Agopyan, Dila Uluca, Takuhi Bahar
Tür : Tarihi, Dram
Ülke : Türkiye

Yıl 1915. Anadolu’da bir Ermeni köyünde, varlıklı bir ailenin çocukları olan Maryam ve Bedo’nun en büyük tutkuları besledikleri kuşlardır. Çocuklar bir sabah kuşlarına bakmak için evden kaçarlar. Döndüklerinde ev ve köyde bomboştur. Köy adeta hayalet bir köye dönüşmüştür. Artık çocukları zorlu bir macerada beklemektedir, Acaba kaybettikleri ailelerine kavuşmaları mümkün olacak mıdır?

# fragmanı:

klaket

#2 Suikastçı / Nie yin niang (2015)

sonbisey_vizyon_010416_03

Yönetmen : Hou Hsiao-Hsien
Oyuncular : Shu Qi, Chang Chen, Yun Zhou
Tür : Dram, Aksiyon
Ülke : Tayvan

9. yüzyılda Çin’de büyük iktidar savaşları verilmektedir. Merkeze karşı en büyük muhalefeti yürüten Weibo Hanedanı’nda üst düzey bir görevde olan bir generalin 10 yaşındaki kızı Yinniang, bir rahibe tarafından kaçırılır. Dövüş sanatlarında ustalaşan Yinniang, zalim ve yozlaşmış bürokratları öldürmek üzere eğitilir ve eşsiz bir suikastçıya dönüşür. Eğitmenliğini yapan rahibe O’nu, Jian’ı öldürmek için doğduğu topraklara gönderir.

# fragmanı:

klaket

#3 Somuncu Baba: Aşkın Sırrı (2016)

sonbisey_vizyon_010416_06

Yönetmen : Kürşat Kızbaz
Oyuncular : Furkan Palalı, Gürkan Uygun, Saruhan Hünel
Tür : Dram, Tarihi
Ülke : Türkiye

Aşkın Sırrı: Somuncu Baba filminde genç bir dervişin ilahi aşkı arayışı ve bu uğurdaki zorlu mücadelesi, epik bir dil ve anlatım ile sevda, ayrılık, sabır ve tevazu gibi temalar üzerinden işleniyor. Aşkın Sırrı: Somuncu Baba aynı zamanda Somuncu Baba’nın aşkı arama yolunda Hicaz’dan Şam’a ve Bursa’dan Aksaray’a uzanan hikâyesiyle bir yol filmi olma özelliği de taşıyor.

# fragmanı:

klaket

#4 Savva Küçük Savaşçı / Savva. Serdtse voina (2015)

sonbisey_vizyon_010416_05

Yönetmen : Maksim Fadeev
Oyuncular : Maksim Chukharyov, Konstantin Khabenskiy, Armen Dzhigarkhanyan
Tür : Animasyon, Macera
Ülke : Rusya

Savva, küçük bir çocuğun hikâyesi. Bir zamanlar beyaz kurtlar krallığı tarafından korunan köy, kurtların kaybolmalarından sonra sırtlanlar için bir av haline gelmiştir. Savva, sırtlanların köyü bastığı bir gece Angee isimli beyaz kurt tarafından kurtarılır. Angee, Savva’ya sihirbazın yetiştireceği bir savaşçının köyünü kurtaracağını söyler. Önce sihirbazı kötü kraliçenin tutsaklığından kurtarmak gerekir.

# fragmanı:

klaket

#5 Kartal Eddie / Eddie The Eagle (2016)

sonbisey_vizyon_010416_04

Yönetmen : Dexter Fletcher
Oyuncular : Taron Egerton, Hugh Jackman, Christopher Walken
Tür : Dramatik komedi, Biyografik
Ülke : İngiltere, Abd, Almanya

Gerçek olaylardan esinlenilen Kartal Eddie, bütün ulus ona güveniyorken bile kendine inanmayı hiç bırakmayan, cesur ve sıradışı bir kayakla atlama sporcusu Michael “Eddie” Edwards’ın hikayesi. Eddie, inatçı ve karizmatik koçunun yardımı ile 1988 Calgary Kış Olimpiyatları’nda bir imkânsızı başararak dünya çapında spor tutkunlarının kalbini kazanmayı başarır.

# fragmanı:

klaket

#6 Deliormanlı (2016)

sonbisey_vizyon_010416_07

Yönetmen : Murat Şeker
Oyuncular : Sarp Levendoğlu, Birce Akalay, Gürkan Uygun
Tür : Dövüş, Dram, Sport event
Ülke : Türkiye

Savaş Türkyılmaz, “Deliormanlı” lakaplı, Avrupa şampiyonu milli bir boksördür. Karısı öldükten sonra Deliormanlı ortadan kaybolur. Annesinin tedavi masraflarını karşılamak için ringlere geri dönme kararı alan Deliormanlı’nın yolu ünlü televizyoncu Hülya Yiğit ile kesişir. Büyük final maçına hazırlanan Deliormanlı ve Hülya’nın bu yoldaki en büyük engeli menajer ve mafya babası Tahsin Kara’dır.

# fragmanı:

klaket

#7 Cloverfield Yolu No:10 / 10 Cloverfield Lane (2016)

sonbisey_vizyon_010416_01

Yönetmen : Dan Trachtenberg
Oyuncular : Mary Elizabeth Winstead, John Goodman, John Gallagher Jr.
Tür : Bilimkurgu, Gerilim
Ülke : Abd

Büyük bir trafik kazası geçiren Michelle, gözlerini yer altında konumlanmış bir sığınakta açar. Yanında ise, dışarıda kimyasal bir saldırı olduğunu ve kesinlikle dışarıya çıkamadaklarını iddia eden iki yabancı adam vardır.

# fragmanı:

klaket

#8 Bir Dilim Aşk / My Bakery in Brooklyn (2016)

sonbisey_vizyon_010416_02

Yönetmen : Gustavo Ron
Oyuncular : Aimee Teegarden, Krysta Rodriguez, Josh Pais
Tür : Romantik, Komedi
Ülke : Abd, İspanya

Aynı trafik kazasında anne babalarını yitiren kuzenler Vivien ve Chloe’yi halaları büyütür. Halaları öldüğünde, pastanesini iki kuzene miras bıraktığı anlaşılır. Ancak pastane borç içinde yüzmektedir. Kuzenler pastaneye el konulmaması için çabalarken, farklı görüşleri yüzünden birbirlerine düşerler. Aşk ise olmazsa olmazlarıdır. Chloe peşinden koşan şefi görmezden gelmeye, Vivien ise bankacı Paul’un ilgisine karşı koymaya çalışmaktadır.

# fragmanı:

klaket

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir