Breaking Bad’e Gönderme Yapılan 15 Better Call Saul Sahnesi

8842

Breaking Bad hayranlarının merakla beklediği spin-off “Better Call Saul” muhteşem bir sezonla açılışı yaptı. Beklentilerin çok üstünde seyreden sezon sonunda dizi şimdiden ekranlardaki en iyi dizilerden biri olma yolunda ilerliyor. Dizinin güzel yanlarından biriyse hemen her bölümde Breaking Bad’e yapılan göndermelerin bulunduğu sahneler. Bu göndermeler çok farklı şekillerde karşımıza çıkabiliyor.

Daha önce kaçırdıysanız görüp “İyi düşünmüşler” diyeceğiniz bu göndermelerden bazılarını derledik:

#1 better call saul breaking bad

Dizinin açılış sahnesinde Saul bir Cinnabon’da çalışırken görülüyor. Breaking Bad’de Saul en son görüldüğünde Walter White’a “Şanslıysam en iyi ihtimalle 1 ay sonra Omaha’da bir Cinnabon işletiyor olurum.” demişti.

#2 better call saul breaking bad

Yine aynı sahnede Saul kendisine ters ters baktığını sandığı bir adamdan korkuyor ancak adamın başkasını beklediğini görüyor. Aynı olay Jesse Pinkman’ın başına da gelmiş, alakasız bir adamı Walter’ın tuttuğu kiralik katil sanmıştı.

#3 better call saul breaking bad

Jimmy’nin Kettleman ailesi ile buluştuğu Loyola’s adlı bu kafe de Breaking Bad’den tanıdık (Lydia’nın her sabah gittiği favori kafesiydi).

#4 better call saul breaking bad

Burada da Jimmy arabasına giderken ileride Breaking Bad döneminde kullanacağı araba olan Cadillac DeVille’in arkasından geçiyor.

#5 better call saul breaking bad

Jimmy’nin ne kadar az para kazandığını göstermek için uzattığı çekte gözüken adresinde yaşadığı sokak ileride Breaking Bad karakteri Gail Boetticher’in yaşadığı sokakla aynı.

#6 better call saul breaking bad

Jimmy’nin arabasının anahtarlığı Breaking Bad’in son sahnesinde Walter’ın makineli tüfeği ateşlemek için kullandığı ile çok fazla benzemekte.

#7 better call saul breaking bad

Ofis tutmak için parası olmayan Jimmy bir manikür-pedikürcüde küçük bir odayı kiralıyor. Breaking Bad’de Walter White’a uyuşturucu parasını aklayabilmek için tam olarak böyle bir mekan açmasını önermişti.

#8 better call saul breaking bad

Tam olarak Walter White’ın efsanevi “Say my name!” repliğinin geçtiği yere bu sahnede Tuco Jimmy ve kaykaycı ikizleri getiriyor.

#9 better call saul breaking bad

Jimmy polisler tarafından yakalandığı bu sahnede dizlerinin iyi olmadığından bahsediyor, Breaking Bad’de de Jesse ve Walter tarafından gece yarısı alıkonulduğunda yine dizlerinin kötü durumda olduğundan bahsetmişti.

#10 better call saul breaking bad

Telefon kulübesindeki JPİ yazılı graffiti Breaking Bad’de de Jesse’nin olduğu bazı sahnelerde gözükmüştü. Belki de isminin kısaltmasıdır, kim bilir.

#11 better call saul breaking bad

Jimmy bu sahnede kendine yeni kıyafetler bakarken üst tarafta Gustavo Fring’in giydiği gömlek ve kravat kombini görülüyor.

#12 better call saul breaking bad

Jimmy’nin Better Call Saul’de sık sık görüldüğü bu huzurevi Breaking Bad’den Hector Salamanca’nın kaldığı huzurevinin ta kendisi.

#13 better call saul breaking bad

Mike’ın iyice efsaneleştiği bu sahnede de koruma görevi için yanında silah taşımaya gerek duymadığını belirtip sadece bir sandviç aldığını söylediğine şahit olmuştuk. Breaking Bad’de de aynı sandviçlerden bir tanesini Jesse’ye veriyordu.

#14 better call saul breaking bad

Breaking Bad’de Saul’ün Walter’a “Bir keresinde bir kadını Kevin Costner olduğuma inandırmıştım” dediğini hatırlamayan yoktur. Better Call Saul’de bu olaya şahit oluyoruz. Sırf bu sahne için bile izlenebilir, bizden söylemesi.

#15 better call saul breaking bad

Better Call Saul’ün ilk bölümündeki bu anlık sahnede de Walter White’un Heisenberg olduğu zamanlarda giydiği kıyafetler gözüküyor.

Kaynak: whatculture

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir