Birol Güven Erdal Özyağcılar’a Dava Açtı!

1427

Çocuklar duymasın gibi hatta o tarz dizilerde sıkça adını duyduğumuz yapımcı Birol Güven’i kızdıran ne acaba? Bu günlerde şu dava olayları o kadar çok ki, özellikle de sağlık sektöründe. Ülkemizde ne bedava ise oraya kuşkusuz talep oluyor bu da onunla ilgili. Bir hastanın doktora dava açması ücretsiz olduğu günden beri yok şu doktor bana bakmadı, yok saatlerdir bekliyorum sıram gelmiyor, bu doktor bana yan gözle baktı, benimle iyi ilgilenmedi vs. sorunlara dayanarak doktorlara dava açılıyor. Asla hepsi haksız demiyoruz ama çoğunda doktorun da neticede bir insan olduğu unutuluyor.

Birol Güven, Erdal Özyağcılar’ın “Benim yarattığım oto tamircisi kız karakteri, ‘Mayıs Kraliçesi’ dizisinde kullanılmış. Emeğimi çaldılar” sözleriyle kendisini hırsızlıkla suçladığını ileri sürerek 30 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

erdal

Birol Güven, yeni dizisi “Mayıs Kraliçesi” nedeniyle Erdal Özyağcılar’la mahkemelik oldu. Özyağcılar, dizide Yağmur Tanrısevsin’in canlandırdığı “kaynak yapan, araba tamir eden kız” karakterinin kendi yazdığı dizi projesinden alındığını öne sürmüş, “Emeğimi çaldılar” demişti. Güven, bu iddia nedeniyle avukatı Aslı Akdağ aracılığıyla İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde dava açtı. Aslı Akdağ, dava dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: “Davalı, müvekkilimi intihalle suçlamaktadır. İntihal, hırsızlıkla eş anlamlıdır. Büyük üzüntü yaşayan ve psikolojik sıkıntı çeken müvekkilim için 15 bin lira manevi tazminat ile maddi zararın boyutu şimdiden tespit edilemediğinden 1 liralık maddi tazminata hükmedilmesini istiyoruz. Mint Film için de 15 bin lira manevi tazminat istiyoruz.”

Kaynak: CNN Türk

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir