Bildiklerimizin Dışında Keanu Reeves ve Onun Trajedileri

20675

Çoğumuz onu kalıpları kıran, 4 dalda Oskar ödülü alan bilimkurgu türündeki Matrix filminden tanıyoruz. Matrix’in birçok yönden mutlu bir şekilde bittiği düşünülse de başrol oyuncusu için aynı şeyi tam olarak söyleyemeyiz. Evet, Keanu Reeves’ten bahsediyoruz.

Şu an hiç göstermese de 50  yaşında olan Keanu Reeves’in hayatı çoğumuzun hayal bile edemeyeceği trajedilerle dolu. En takdir ettiğimiz yönü ise bunlar karşısında pes etmeyişi.

Hayatı
#1 Zor bir çocukluk

keanureeves1_240

Henüz 3 yaşındayken Reeves’in babası evi terketti. Bir süre bağlantıyı koparmadılar, ancak birkaç yıl sonra boşanma gerçekleşip başka bir yere  taşınınca bağları  koptu. 4 farklı yüksek okula katıldı.Bir yandan da disleksiyle başa çıkmaya çalıştı ve bu karşısına birçok zorluk çıkardı. Annesinin sık sık yeni evlilikler yapması ve bu sırada devamlı taşınması yüzünden beş senede dört farklı lisede okudu, en sonunda diploma almadan okuldan ayrıldı.

#2 Hayallerini suya düşüren sakatlık

krSCOREthxSkits

Kanada için milli seviyede hokey oynamak istiyordu, takımının yıldızıydı; sakatlanıp sporu bırakmak zorunda kaldı.

#3 En yakın arkadaşa beklenmedik veda

indir

23 yaşındayken uyuşturucu kullanan en yakın arkadaşı yüksek dozdan hayatını kaybetti. Keanu: “O dikkat çekici bir insan ve aktördü. Çok iyi anlaşırdık ve onu çok özlüyorum. Onu sürekli düşünüyorum.”

#4 Korkunç bir aile hayatı

keanu

1998’de Jennifer Syme’le tanıştı ve ona aşık oldu. 1999’da Jennifer Syme kızlarına hamile kaldı. Üzücü bir şekilde bebekleri 8 aylıkken ölü doğdu. Bu ölümle birlikte yıkılan aile de çok dayanamadı ve ayrıldılar. 18 ay sonra Syme bir araba kazasında vefat etti.

Nasıl biri?
#5 Parayı önemsemeyen bir kişilik

hqdefault

O Hollywood yıldızları arasında köşk sahibi olmayanlardan. “Bir apartman dairesinde yaşıyorum. Her zaman için ihtiyacım olan her şey var, neden boş bir evi seçeyim” diyen biri.

O kadar parasına rağmen 2003’e kadar kiralık evde oturan, bugüne bugün hâlâ zamanının çoğunu New York’ta bir apartman dairesine geçiren; Matrix’ten aldığı paranın %80’ini “zaten bu rolü fiyakalı yapan sizsiniz” deyip özel efekt çalışanlarına dağıtan biri o

#6 Ailesine gereken ilgiyi gösteren birey 

cb522d62d76956009200e03d50c6638b

Kardeşi lösemi hastası . Bu süreçte birçok yardım kuruluşuna bağışta bulundu ve hala da bulunmaya devam ediyor.

#Sonbisey

Hayata karşı en güzel cevabı da o veriyor. 

Mutsuzluğu hakkında bir şey sorulduğunda şöyle cevap veriyor:

“Siz yaşamak için mutlu olmak zorundasınız ama ben değilim.”

Bize de ona hayranlıkla bakıp, onu örnek almak düşüyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir