Beyin Ameliyatı Olurken Gitarla Beatles Şarkısı Çalan Adam

1508

Geçtiğimiz günlerde Brezilya’daki bir hastanede gerçekleşen beyin ameliyatı ilginç görüntülere sahne oldu. Santa Catarina’da bulunan bir hastanede beyin ameliyatı olan 33 yaşındaki müzisyen Anthony Kulkamp Dias ameliyat sırasında Beatles’ın ünlü şarkısı “Yesterday” de dahil olmak üzere belirlenen anlarda 6 şarkı çaldı.

Brezilya’nın G1 Brasil adlı internet sitesine konuşan Dias, “Sağ elim ameliyat sırasında biraz yorulmuştu, çünkü beynimde sağ elimden sorumlu olan bölgeye yakın çalışıyorlardı. Bu yüzden şarkılar arasında biraz dinlendim ve bu araları doktorlarla konuşarak geçirdim.” dedi.

Bilindiği üzere beyin ameliyatları sırasında hastaların uyanık kalmaları gerekmekte. Ayrıca beynin kendi dokusunda acı hissi bulunmadığı için beyin ameliyatlarında hastalar hiçbir acı duymuyor. Hastaların uyanık kalmasının bir amacı ise beynin aktif olan bölgelerini doğru şekilde gözlemleyip herhangi bir yanlış müdahalede bulunmamak, en ufak bir hata bile beynin o bölümünün vücuttaki görevinin tamamen devredışı kalmasına neden olabilir.

Oldukça başarılı geçen ameliyatın hastanın şarkı çaldığı anlarda çekilmiş küçük bir video kaydı da bulunuyor:

Kaynak: medicaldaily

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir