Bebek Hitler’i Öldürür Müydünüz?

1847

New York Time gazetesi, okuyucularına zamanda yolculuk yapabilmeleri mümkün olsa, Adolf Hitler’i bebekken öldürüp öldürmeyeceklerini sordu. Ankete katılanların %42’si “Evet” cevabı verirken, %30’u “Hayır” şeklinde görüş belirtti.

New York Times gazetesi, okuyucularına zamanda geri gitmeleri mümkün olsa, Nazi lideri Hitler’i bebekken öldürüp öldürmeyeceklerini sordu. Katılımcıların yüzde 42’si ‘Evet’ cevabını verdi.

Katılımcıların yüzde 42’si bebek Hitler’i öldürebileceklerini söylerken, yüzde 30’luk kesim ‘hayır’ cevabını verdi. Ancak sosyal medyada çıkan yorumlarda ‘hayır’ cevabı verenlerin bir bölümünün Hitler’i öldürerek tarihte daha büyük bir faciaya sebep olmaktan çekindikleri vurgulandı. Ankete katılanların yüzde 28’lik bölümü ise ‘Emin değilim’ cevabını verdi.

Anketin ardından mikro mesajlaşma sitesi Twitter’da açılan #babyhitler (Bebek Hitler) etiketi altında çok sayıda kişi Nazi liderini öldürmeyi tercih edeceklerini belirtti.

Washington Post gazetesinde yayınlanan bir makalede ise, zaman makinesiyle geçmişe gidecek bir kişinin, Hitler’i ailesinin yanından alarak başka bir yerde yetiştirmesinin de İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan trajedileri önleyebileceği yorumu yapıldı.

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir