Baş ağrısı nasıl geçer etkili çözüm

2299
baş ağrısı
baş ağrısı

Bugün sana baş ağrısı nasıl geçer etkili çözüm , vücut ağrıları nasıl geçer etkili çözüm , baş ağrısına ne iyi gelir hakkında detaylı bilgiler vereceğim.Baş ağrısının onlarca hatta yüzlerce sebebi vardır. kimi zaman migren yüzünden ağrır, kimi zamansa gerginlik, stres, yorgunluk, çeşit çeşit hastalıklar yüzünden. senin baş ağrının sebebi nedir bilmiyorum ama onu geçirebilmen için harika tavsiyeler bulabileceğini söyleyebilirim sana. Hatta dahası var! sadece baş ağrılarını değil, bir çok ağrıyı geçirmek için güzel yöntemler bulacaksın bu içerikte.

öncelikle ağrıları biraz tanımak adına biraz onlardan bahsedelim. onlar hakkında öğreneceğin birkaç önemli bilgi sayesinde ağrılarını hafifletmek hatta onlardan ilaçsız bir şekilde kurtulmak artık çok kolay!

Bazı kilit noktalara uygulayacağın masajlar sayesinde ağrılarından kurtulabilirsin. Eğer doğru noktalara yeterince masaj yaparsan ağrılarından kurtulman işten bile değildir.

  • Ağrını geçirmek istiyorsan tek bir noktaya odaklanmamalısın: Ağrıyı hissettiğin yer vücudunuzun neresinde olursa olsun, ağrının kaynağı çoğu zaman hiç ummadığın bambaşka bir yerde olacaktır. Ağrını geçirmek istiyorsan yalnızca ağrıyan kısma masaj uygulayarak pek fazla yol kat edemeyeceksin, benden söylemesi.
  • Düşmanı yok etmek istiyorsan ona bir çok açıdan saldırman gerekir: Ağrın geçsin istiyorsan onunla tek bir araç kullanarak savaşamayacağını iyi anlamalısın. Düşmanını yok etmek için dört bir taraftan saldırıya geçmen gerekecek. Masaj etkili bir yöntemdir fakat tek başına yeterli değildir. pekii başka hangi araçları kullanabilirsin?
  • vücudunla iletişime geç: inanılmaz gelebilir ancak vücudunla konuşman mümkündür. bu konuşma masajının etkisini de arttıracaktır. yazının ilerleyen kısımlarında bahsedeceğimiz noktalara masaj uygularken, ağrıyan parçanla sakince ve sanki sana kızmış bir sevgiliyi sakinleştirircesine kendinle konuş. Fakat nazik ol ve vücuduna güven. bir kaç dakika bu yöntemi de uyguladıktan sonra bir başka cephede daha savaş vermen gerekecek. bu kısım da hayal gücü ile ilgili.
  • imajinasyon yöntemi : daha türkçe haliyle imgelem yöntemi ya da hayal gücü tekniği de diyebiliriz. bu teknik olmadan her şey anlamını yitirecektir. bir çocuğun sihire inandığı gibi inanmalısınız ağrınızın geçeceğine. bu yöntemin en önemli kısmı şudur: ağrının vücudunda dolaşan bir parazit olduğunu hayal etmelisin. ve ağrıyan yerin etrafında senin yaptığın masajla yakalanıp, ezilip yok olmaktan kaçıyor. ağrının etrafında bir çember oluşturmalı ve o paraziti yavaş yavaş daralan o çemberin içinde hapsedip ezdiğini hayal edip hissetmelisin.

ağrınızı geçirmek için masaj yapacağınız/yaptıracağınız kısımlar

  • vücudunuzdaki lenf düğümlerinizin bulunduğu koltuk altı çevresi masajının başlangıç noktası olmalı.
  • kürek kemiklerinin sırtındaki çizgisi boyunca boyun arkasına gelene kadar ovman/ovdurman gerek.
  • gözlerden başlayıp parmaklarınızı şakaklardan geçirerek kulaklarınıza gelmelisiniz
  • bir çok ağrı siniri kulaktadır. kulağınızın doğru noktasını uyarmayı başarırsanız ağrınızın anında kesildiğine bile şahit olabilirsiniz.
  • kulaklarınızı sıkıştırmalı, eğip bükmeli, acıyana kadar çekmelisin.
  • tüm bu noktalardan sonra ağrıyan kısmın çevresine gelmeli ve masajı imajinasyon tekniğiyle bitirmelisin.

Son Bi’şey daha: ağrıyan yerimin sırtla omuzla ilgisi yok deme sevgili okur. Ağrılar vücudunu stres altına sokar ve ağrıya son vuruşunu yapabilmen için vücudunun gergin kısımlarının (boyun, kafa, göz çevresi, koltuk altı çevresi) gevşemesi gerekmektedir.

Ağrısız günler dileriz.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir