Artan Sigara Fiyatları Sonrası Tiryakilerin Yeni Tercihi: Tütün

1888

Sigara içenlerin ucuz tercihi sarma tütün

Adıyaman Tütünü

Son sigara zamlarından sonra tütüne olan talep giderek artıyor. Artık tiryakiler bir paket sigaraya onlarca lira vermektense yerli üreticiden tütün almayı daha uygun buluyor. Peki tütün alırken nelere dikkat edilmeli?

Adıyaman Tütünü

  • Hangi sertlikte tütün içtiğinize karar vermelisiniz. Bazı tütünler çok ağır olduğu için birçok kimse içemez. Bazıları ise çok hafif olduğu için sizi kesmez, bir tat alamazsınız.
  • Tütün seçerken rengine aldanmayın. Birçok tütüncü göze hitap eden altın sarısı bir renk elde etmek için tütünlere kükürt ilave eder. Bu tütünleri içerken boğazınız yanar içemezseniz.
  • Tütünün organik olması çok önemlidir. Katkı maddeli tütünlerin külü simsiyah olur ve hemen dağılır.
  • Organik tütünler iyi duman verir. Kalitesiz tütünlerin dumanı genelde az çıkar.

Maalesef bahsettiğimiz bu özelliklerde tütün bulmak her zaman mümkün olmuyor. Birçok tütüncü kalitesiz tütünleri katkı maddeleri ilave ederek satmaya çalışıyor. Bu tütüncülerin bir çoğu da Adıyaman Tütünü adını kullanırlar. Çünkü Adıyaman Çelikhan tütünü Türkiye’nin en kaliteli tütünlerinden biridir.

Adıyamanlı çiftçiler bu durumu fark etmiş olacaklar ki Adıyaman Tütüncülük firmasını kurmuşlar ve online tütün siteleri aracılığı ile Türkiye’nin her köşesine Adıyaman Tütünü gönderiyorlar. Firma Adıyaman’daki çiftçilerle çalışarak Adıyaman bölgesinin en kaliteli tütünlerini satıyor. Tütünler direk üreticiden size ulaştığı için fiyatları da çok uygun.

Kaliteli tütün satın almak isterseniz hemen Adıyaman Tütünü için Adıyaman gidip almak belki web sitesinden almaktan daha hesaplı olabilir. Çünkü size içtiğiniz sertlikte tütün gönderilip gönderilmeyeceğinden emin olamazsınız. Aradığınız tütünü bulup sipariş verince ürün 2 iş günü içerisinde belki gelir  belki de gelmez.Gidip ne olduğu belirsiz online satılan tütünlerden almaktansa Adıyamanlı çiftçilerin bizzat üretip sattığı tütünleri yerinde denemelisiniz.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir