Apple’dan Yeni iPad Pro Geliyor

539

Teknoloji devi Apple tarafından 2017 Haziran ayında McEnery Kongre Merkezi’nde düzenlenecek WWDC17‘de yazılım tanıtımlarının yanında yeni iPad Pro modelinin de dâhil olduğu donanım güncelleştirmeleri merakla bekleniyor.

Dünyaca ünlü teknoloji devi Apple şirketinin uzun bir süredir beklenen 10,5 inçlik çerçevesiz iPad Pro modelinin tanıtım tarihiyle ilgili olarak yeni haberler geldi. Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, 5 Haziran 2017 tarihinde düzenlenecek WWDC17’den beklentilerini kapsayan WWDC özeti raporunu açıkladı.

Ming-Chi Kuo’ya göre, iOS, watchOS, macOS ve tvOS’un son güncellemelerinin yakında tanıtılacağı WWDC17’de bir de sürpriz donanım güncellemeleri tanıtılabilir. Bunlar arasında 10,5 inçlik iPad Pro modeli de yer almakta. Kuo’ya göre ise neredeyse çerçevesi olmayan bir ekrana ve 9,7 inçlik iPad ile aynı ölçülere sahip yeni iPad Pro’nun WWDC17 Konferansı’nda tanıtılma ihtimali oldukça yüksek.

Apple şirketinin tedarik sorunları nedeniyle iPad Pro tanıtımını geciktirdiği önceden beri biliniyor. Yeni gelen haberlere göre ise, 10,5 inçlik iPad Pro üretimi 2017 Nisan ayında başladı. Bu bilgi de iPod Pro’nun tanıtımının WWDC17 Konferansı‘nda yapılacağı söylentilerine neden oldu. Ming-Chi Kuo’nun hazırladığı rapor da yeni iPad Pro’nun bu konferansta gündem maddelerinden biri olacağını doğruluyor.

Ming-Chi Kuo’ya göre Apple şirketinin WWDC17’de Siri akıllı hoparlörünü tanıtma olasılığı iPad Pro’ya göre daha zayıf. Daha önce hazırladığı raporlarda Siri hoparlörün 2017 sonuna kadar piyasaya çıkmayacağını ifade eden Kuo, WWDC17’de ürünün tanıtımının yapılabileceğini kaydetti. Kuo, aynı zamanda Siri akıllı hoparlörünün dokunmatik bir ekrana sahip olacağını tahmin ediyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir