Apple’dan 10.5 inçlik iPad Pro Hamlesi

506

Apple şirketi tarafından tanıtılacağı belirtilen 10.5 inçlik iPad Pro ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkıyor. Apple tarafından düzenlenen ve şirketin yeni yazılımlarının, ürünlerinin duyurusunun yapıldığı WWDC 2017 etkinliği bu yıl 5-9 Haziran günleri arasında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde gerçekleşecek.

Gelen haberlerden Apple tarafından tanıtılması beklenen ürünler arasında 10,5 inçlik yeni iPad Pro’nun üretim sürecine ilişkin yeni bilgiler öğrenildi. Öncelikle, şirketin 10,5 inçlik iPad Pro modeli için üretim sürecini hızlandıracağı kaydedildi.

Apple ürünleri ile ilgili iddialarının doğru çıkmasıyla tanınan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo ise, 10.5 inç büyüklüğünde ekranı olan iPad Pro modelinin 2017 Mart ayından bugüne üretim hattında olduğunu söyledi. Şu anda aylık olarak yaklaşık 500 bin adet civarında devam eden üretimin, 10.5 inçlik iPad Pro’nun resmi olarak tanıtılması ile birlikte 2017 Temmuz ayında 600 bin adet düzeyinde olacağı öne sürülüyor. Tasarım olarak 9.7 inçlik iPad Pro modeli ile benzer olması beklenen yeni 10,5 inçlik iPad Pro’da daha büyük bir ekran sunabilmek için şirketin çerçeveleri küçültme yoluna gittiği belirtiliyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir