Apple Hesabınız Hack’lenmiş Olabilir

2944

Bugün siber güvenlik firması Palo Alto Networks şirketinin yaptığı açıklamaya göre içlerinde ABD, Rusya, Çin ve İngiltere gibi ülkelerin bulunduğu bir çok ülkedeki Apple kullanıcılarına ait toplamda 225 bin civarında iPhone kullanıcısının yeni bir virüsün mağduru olduğu belirtildi.

Bunun Apple’ın karşılaştığı en büyük siber saldırı olduğunu belirten firmaya göre hacker’lar KeyRaider adlı bir virüs yardımıyla kullanıcıların bilgilerini çalıyor ve başka cihazlara ücretli uygulamalar yükleyerek kullanıcıları maddi zarara uğratıyor. Henüz ne kadarlık bir zarar olduğu bilinmiyor, Apple tarafındansa resmi bir açıklama getirilmedi.

apple hesabiniz hacklenmis olabilir

iPhone ve iPad’lerde kullanılan 3. Parti uygulamalar nedeniyle yayıldığı tahmin edilen virüsün Türkiye’deki etkinliği hakkında kesin bir bilgi yok. Eğer virüsten etkilenip etkilenmediğinizi merak ediyorsanız Apple üzerinden yapılan harcamalarınıza göz atabilir ve sizin bilginiz dışında yapılmış bir harcama olup olmadığına bakabilirsiniz. Virüsten korunmanın şimdilik en iyi yoluysa şifrenizi değiştirmek.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir