Anonymous: “Yakında NASA, Uzaylılar Bulunduğunu Açıklayacak!”

637

Uzaylılar bulundu yakında açıklanacak !

Son Anonymous asparagası

Uluslararası hacker grubu Anonymous, NASA ile ilgili çok tartışılacak bir iddia ortaya attı. Paylaştıkları bir video ile ortaya attıkları iddiaya göre, NASA’nın uzaylılar ile iletişim kurmanın eşiğinde olduğu öne sürüldü.

NASA ile ilgili bir video paylaşan Anonymous, Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi’nin (NASA)  uzaylılarla bağlantı kurmanın eşinde olduğu iddiasını ortaya attı. Paylaşılan videoda NASA sözcülerinden Prof. Thomas Zurbuchen’in ABD Bilim, Uzay ve Teknoloji Komitesi toplantısında yaptığı konuşmada Dünya dışı yaşamın varlığını ilan ettiği öne sürüldü.

Anonymous tarafından yapılan açıklamada, Prof. Thomas Zurbuchen’in konuşmasında “Medeniyetimiz, evrendeki yabancı hayatın kanıtlarını keşfetmenin eşiğinde” ifadesini kullandığı belirtildi. Zurbuchen’in ayrıca, “Uzaylı yaşamı arayan tüm farklı faaliyetleri ve görevleri dikkate alarak tarihteki en derin ve keşfedilmemiş keşiflerden birini yapmanın eşiğindeyiz” açıklamasında bulunduğu öne sürüldü.

İngiltere’nin Oxford Üniversitesi bilim insanları tarafından ortaya atılan teoriye göre, insanoğlunun Dünya dışı varlıklarla iletişim kuramamasının nedeni ise, evrenin ısısı olabileceği belirtiliyor. Çok ileri teknolojiye sahip uzaylı bir medeniyetin dijitalleştiğini öngören ve “Aestivation Hipotezi” olarak isimlendirilen bu iddiaya göre, evrende başka medeniyetler arayan uygarlıklar evrenin koşulları normalleşene kadar kış uykusunda olabilir deniliyor.

Birçok filme konu olan bu olayın neden şimdiye kadar gerçekleşmediğini araştıran başka kurumlardaki araştırmacıların ortaya attığı hipotezler ise şöyle:

Evrende gezegenimize benzeyen 40 milyar gezegen bulunuyor. Fakat herhangi bir gelişmiş medeniyetin Dünya ile bağlantı kurması sanılandan daha uzun zaman alabilir. Nitekim uzaylıların kullandığı dalgaların yolculuk mesafesi bilinenden daha yavaş gerçekleşebilir.

Ayrıca bu mesaj dalgaları insanoğlunun fark edemeyeceği kompleks bir yapıya sahip olduğu için gözden kaçıyor da olabilir. Çünkü 1984 yılından beri uzayı dinliyoruz ve bu teknolojimiz oldukça ilkel olabilir. Bunun yanında Dünya’ya 32 ışık yılı uzaklıkta bulunan dalgalar henüz bize ulaşmış değil. Evrenin büyüklüğü dikkate alındığında Dünya’ya doğru ilerleyen ilk merhaba mesajı hala yarı yolda olabilir. İnsanoğlunun da uzaya 100 yıldan fazla bir süredir dalga gönderdiğini düşünürsek, bizim mesajınızın da henüz bir medeniyete ulaşmadığını söyleyebiliriz.

En kötümser senaryoya göre ise, evrende başka yaşamlar arayan tek medeniyet biz olabiliriz.

Veya başka bir gezegende var olan yaşam daha biz ulaşamadan yok olmuş olabilir. Çünkü Dünya’nın “Soğuk Savaş” yıllarında nükleer savaş tehdidi altında bulunduğunu göz önünde bulundurursak, başka bir medeniyetin benzer bir sebepten yok olması ihtimali de söz konusu.

En karamsar senaryo ise, Hollywood filmlerinde en çok işlenen konu olan genişmiş bir medeniyetin evrendeki diğer uygarlıkları işgal ederek gelişimini devam ettirmesi.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir