Ankara’da Müdavimi Olunması Gereken 7 Sokak Arası Lezzet Durağı

24915

Ankara Sokak Lezzetleri

Ankara Mekanlar

Aslında gizli lezzetler burnumuzun ucundadır ama biz keşfedemeyebiliriz. Ya yanlarından geçmişizdir görmemişizdir ya da pespaye görünüşlerine kanıp onlara şans vermemişizdir. Ama yemek konusunda en önemli kurallardan biridir görünüşe aldanmamak. Çünkü en kötü gözüken yerlerden çok güzel lezzetler çıkabildiği gibi süper lüks gözüken yerlerden de çok kötü lezzetler çıkabilir. Biz sizlere Ankara’da bildiğimiz, sürekli gittiğimiz ve yemekten bir türlü vazgeçemediğimiz yerleri sunduk bu yazımızda. Elbette atladığımız, es geçtiğimiz yerler olmuştur; onlar için kusurumuza bakmayın. Ayrıca ilk defa gideceklere ufak bir uyarıda bulunalım. Bu listede bulunan mekanlar bağımlılık yapar ayrıca Ankarada gezilecek yerler konusunda detaylı incelememizi öneririz.

Not: Herhangi bir sıralama mevcut değildir.

Ankarada gidilecek mekanlar

#1 Apikoğlu

Son dönemin revaçta yiyeceği olan çiğ köftenin en güzel temsilcilerinden Apikoğlu. Size nasıl desek etsiz çiğ köfte, çiğ köfte olalı böyle güzel forma girmemiştir. Hani o her yerde olan fabrikasyon çiğ köftelerin aksine size biraz daha gerçek çiğ köfteyi andırıyor. Çiğ köfte dışında da yiyecek servis ediyorlar ama bizim size kesinlikle tavsiyemiz çiğ köftesi.

Yer:  Kumrular Sk. No: 8/G Kızılay

#2 Cici Piknik

Ankara denilince akla gelen yemeklerin başında döner gelir doğal olarak. Ankara dönerinin de hakkını herkes kolay kolay veremez. Kumrular’da bulunan Cici Piknik, döneri layıkıyla kömür ateşinde pişirip bizlere sunuyor. Bize de afiyetle bir güzel yemek düşüyor.

Yer: Kumrular Sk. No: 8/C Kızılay

Ankara’da Kebap Yenilmesi Gereken 6 Restaurant

#3 Özge Piknik

Kızılay’da bulunan bir diğer simge dönercilerden birisi Özge Piknik. Kimine göre Özge Piknik en iyi döneri yapar, kimine göre ise diğer dönercilerden birisi. Biz bu ayrımı yapamıyor ve Özge Pikniğinde yaptığı döneri afiyetle yiyoruz.

Yer: Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, No 17 Kızılay

 

#4 Süha’nın Yeri

At pazarının oradan çıkan o güzel lezzetlerden birisi Süha’nın Yeri. At pazarından sonra Tunalı Hilmi taraflarında daha büyükçe bir şubesi ile hala hizmet vermekte Süha’nın Yeri. Mekan büyüdüğünden dönerinin tadı bozulsa da köftesi hala güzelliğini korumaktadır. Bizim size tavsiyemiz az köfte az döner alıp ikisinden de yemeniz.

Yer: Esat Caddesi No:33 (Haciyolu sok. 2A K. Esat)

#5 Kokoreççi Hacı

Bir kokoreç ne kadar güzel yapılabilir ki? Ya da bir kokoreç şiir yazılacak kadar güzel olabilir mi? Bunlara cevabınız hayırsa Kokoreççi Hacı’ya gitmemişsinizdir anlamına gelir. Fırınlanmış olarak sattığı kokoreçleri ile gerçek kokorecin tadını alacağınızı iddia ediyoruz. Daha önce yediklerim de kokoreç miydi diye hayıflanırsanız bizi anmayı unutmayın.

Yer: İtfaiye Meydanı Temmuz Sokak No:20 Ulus

Eskişehir Yolu 4. km Halkbankası Genel Müdürlüğü Yanı

Anıttepe Gençlik Caddesi No: 101 / D

#6 Üstünel Köftecisi

Kendine has bir sunum tarzı olan bir yer Üstünel Köftecisi. Siz yeşilliklerin verdiğiniz siparişle aynı anda gelmesine alışkınsanız gerçekten şaşıracaksınız diyebiliriz. Çünkü masanızı her daim taze olan yeşilliklerle yani salatayla süsleyip onun yanına siparişinizi getirecekler. Bizce bu yeme tarzı baya eğlenceli bir yemek yeme olanağı sunuyor.

Yer: Yeni Sanayi. (Tunc cad. no:86), Ulus

#7 Aydın Market – Tostçu İsmail –

Aydın Market – Tostçu İsmail – küçük alanda büyük işler başaran samimi bir tostçu. Aslına bakarsanız sanayi tostu konsepti oldukça yaygın olan bir şeydir. Tostçu İsmail de bunun hakkını en güzel veren yerlerden biri dersek yalan söylememiş oluruz. En güzel özelliklerinden birisi de menü kısıtlaması yok, ne yiyeceğiniz tamamen sizin hayal gücünüze bağlı.

Yer: 41 A Sokak, No:35/1 Ostim

Ankara’da Tatlı Yenilmesi Gereken 8 Yer

1
Kimler Neler Demiş?

0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir