Ankara İl Emniyet Müdürü Görevinden Alındı

1153

Haftasonu yaşanan trajik olayın ardından birçok şey konuşuldu. “Güvenlik zaafiyeti yok” dendi, “Canlı bombayı eylem yapmadan yakalayamayız” dendi hatta ölen bir canlı bombacı için “yakaladık” ifadesi bile kullanıldı. Dolayısıyla ne kimse sorumluluk alıp istifa etti ne de başka bir açıklama yapıldı. Hatta üzücüdür, olayın üzerinden neredeyse zaman geçmemiş olmasına rağmen Avrupa Futbol Şampiyonasına katılım kornalarla kutlandı.

Ankara patlamasıyla ilgili ilk görevden alma işlemi dün yapıldı ve Ankara İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal ve iki şube müdürü görevden alındı. İçişleri Bakanlığının açıklaması şöyle:

“10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı önünde meydana gelen menfur terör saldırısını bütün yönleriyle soruşturmakla görevlendirilen mülkiye ve polis başmüfettişlerinin teklifleri doğrultusunda soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi için Ankara İl Emniyet Müdürü, İstihbarat Şube Müdürü ve Güvenlik Şube Müdürü görevlerinden uzaklaştırılmıştır.
Ankara İl Emniyet Müdürlüğüne İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Hakan Arıkan vekâleten görevlendirilmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Açıklamanın ardından sosyal medya kullanıcıları konuyla ilgili görüşlerini Twitter’da yayınladılar. İşte onlardan bazıları:

# 1

# 2

https://twitter.com/dt_atli/status/654049167254396929

# 3

# 4

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir