Ankarada en iyi biftek restoranı hangisidir ?

340

Ankara en iyi biftek restoranı hangisidir ?

Ankara’da  ilk olarak popülerlik kazanan ancak hızla tüm Türkiye geneli ve İstanbul için yaygınlık oluşturan en iyi biftek restoranı konsepti üzerine kurulu mekanları inceledik. Bu mekanlar içinde açık ara en eski olanlar hem takipçilerimiz, hem de mekan hakkında görüş belirten gurmeler tarafından açık ara öne çıkanlar Butcha, Günaydın et lokantası, Nusr-et ve Ferfene biftek restoranı şeklinde sıralandı. Bunların arasında Ferfene biftek restoranı alkolsüz mekanı ile farklı hassasiyet ve öncelik içinde olanlar arasında tercih konusu oluşturuyor. Ankara gezilecek görülecek mekanlar için yazımızı da ayrıca öneririz.

 

Biftek restoranı denilince aslında dinlendirilmiş et konsepti devreye giriyor eskiden beri bildiğimiz taze et kavramına dinlenen et daha yumuşak ve daha konsept oluyor hemde kilosunu dilediğimiz fiyata verebiliyoruz diyen yeni nesil işletmeciler bu sistemi sevdiler.

 

Garanti bankasını satıp Nusr-et ortak olan Ferit Şahenk bankayı sattığına pişman mıdır bilinmez ancak Nusr-et ortak olduğuna herhalde seviniyordur. Peş peşe açtığı yeni şubeler ile agresif büyüyen biftek restoranı en son hijyen açısından New York’da kırmızı kart görmesine rağmen İstanbul ve Ankara biftek restoranı liginde bilinen bir marka olmaya devam ediyor.

Butcha Ankara’nın en eski biftek ve dinlenmiş et restoranı olması yanında Günaydın et restoranı ve Nusr-et ile sürekli rekabet halinde olan biftek restoanı olarak ankara merkezli olan yegane biftek restoranı aynı zamanda. Ferfene de Ankara biftek restoranı olarak öne çıkıyor çok eskiden bilinen ve halen Eskişehir yolunda müstakil mekanında faaliyet gösteren Çalgana Et lokantası da biftek restoranı benzeri bir hizmet tarzına sahiptir.

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir