Anayasa Komisyonu’nda Tekrar Kavga! HDP’li ve AK Parti’li Vekiller Arasında Tekme Tokat Kavga Çıktı!

5600
Bugün TBMM Anayasa Komisyonu’nda dokunulmazlık görüşmeleri yapılıyordu ve tekrardan vekiller arasında kavga çıktı. Kavgada vekiller birbirlerine tekme tokat saldırdılar. Bazı vekiller yaralandı ve hastanelik oldu.

TBMM’ye bağlı Anayasa Komisyonu, milletvekillerine verilen dokunulmazlık hakkının kaldırılması ve fezlekelerin işleme sokulmasını öngören anayasa teklifini görüşmek amacıyla bugün tekrardan toplanmıştı. Ve yine görüşmeler sırasında kavga çıktı.

Basın mensuplarının çekim yapmamak şartıyla içeri alındığı görüşmede, geçen hafta yaşanan danışman kavgası tekrar hatırlatıldı. Hdp’li ve Ak Parti’li vekiller arasında önce sözlü ardından da fiziki kavga çıktı. İçeride sadece milletvekilleri ve basın mensuplarının bulunması nedeniyle kavga uzun sürdü. Yaklaşık 20 dakika süren kavgaya polisler müdahale edemedi.

https://www.youtube.com/watch?v=NI9nGZVjUco

Tekme ve yumrukların konuştuğu kavgada, milletvekilleri birbirlerine pet şişe, kalem, defter gibi şeyler de fırlattılar. Ak Parti ve HDP milletvekillerinin arasında yaşanan uzun süreli kavgada, birçok milletvekili yaralandı ve hastanelik oldu.

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, kavga sırasında aldığı darbeler nedeniyle yürümekte zorlandı. HDP’li vekillerin yardımıyla ambulansa götürülen Baluken’e ambulansta müdahale edildi, incelemelere göre Baluken’in kolunun çıktığı öğrenildi. Kavga esnasında Osman Baydemir’in yere düştüğü ve birçok darbe aldığı kameralara yansıdı.anayasa komisyonunda yine kavga çıktı

Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan yüzünden yaralandı, kaşı ve burnu kanadı. Ak Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı da yara alan birçok milletvekilinin arasında bulunuyor.

Kavga bittikten sonra, önce HDP’li vekiller ardından da Ak Parti’li vekiller salondan çıktılar. Polis, güvenlik koridoru oluşturdu.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir