Amerika’nın İlk Seri Katili; Ted Bundy Aslında Kimdi? ( Part 2 Cinayetleri )

1826

Ted Bundy; resmi olarak kayıtlarda yer alan ilk cinayet teşebbüsünü ve cinayetini 27 yaşında iken işledi. 1974 senesinde 4 Ocak gecesi; Washington Üniversitesi’nde okumakta olan 18 yaşındaki Joni Lenz’in bodrum katındaki odasına pencereden girerek, henüz uykuda olan kızı levye ile dövdü. Ardından çelik bir sopa ile cinsel şiddet uyguladı. Sabah yatağında kanlar içerisinde bulunan Joni; mucizevî bir şekilde ölmedi. Fakat kalıcı beyin hasarına maruz kaldı.

31 Ocak gecesi ise; yine aynı üniversitede okumakta olan Lynda Ann Healy’in gizlice odasına girdi. Genç kızı tekmeleyip bayılttıktan sonra, üzerine bir kot ve bluz giydirip olay yerinden uzaklaştırdı. Lynda’nın kalıntılarına ise ancak 1 sene sonra Doğu Seattle dağları civarında ulaşılabildi.

Fakat suç muhabiri Ann Rule ve dedektif Robert D. Kappel’ın öne sürümlerine göre bu vaka; Ted’in ilk cinayeti değildi. Yaşadıkları semtte; 8 yaşlarında Tacoma’lı bir kız çocuğunun bir daha haber alınamayarak ortadan esrarengiz kayboluşu da akla aynı ismi getiriyor. Üstelik o zamanlar Ted yalnızca 15 yaşındaydı.

1974 senesi Ocak ve Haziran ayları Ted Bundy’nin vahşice öldürmüş olduğu 8 genç kadına daha şahitlik etti. Takvim Eylül’ü gösterdiğinde ise; Hukuk Fakültesi’ne başlamaya karar verdi. Bu sebeple rotasını   Salt Lake City’e çeviren Ted; burada da vahşi eylemlerine devam etti. Ekim ayında gerçekleştirmiş olduğu ilk cinayet; 17 yaşındaki Melissa Smith oldu. Cesedine 9 gün sonra ulaşılan Smith’e tecavüz edilip, boğulduğu anlaşıldı. Fakat Ted; Ekim’i tek cinayetle kapatmaya niyetli görünmüyordu. İnsanlar sokaklarda Cadılar Bayramı kutlamaları için telaşeli hazırlıklar içerisindeyken, Ted’de o gece işleyeceği; Laura Aime cinayetini planlıyordu.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir