Akıllı Telefonlarınız ile Hologram Yapın!

3678

282Akıllı telefonlarımızın yapabildikleri konusunda gün geçtikçe şaşkınlığımız da artmakta. Her gün onlarca yeni uygulama geliştirilmekte ve bazıları telefonlara eklenen aparatlar sayesinde çok şaşıracağımız aynı zamanda yaparken de kullanırken çok keyif alacağımız bir “kendin yap” projesine dönüşüyor.

Gündeme bomba gibi düşen ve 3 gün gibi kısa bir sürede yaklaşık 6 milyon kişi tarafından izlenen son icat ise akıllı telefonlarımızı 3 boyutlu hologram görüntüleyiciye çevirmek. Üstelik hemen her evde bulunabilecek malzemelerle bedavadan biraz pahalıya gelecek. Sonuç olarak ise karşınıza şöyle bir görüntü çıkacak.

İhtiyacımız olan malzemeler:
  • Grafik kağıdı
  • Plastik CD kutusu
  • Bant
  • Kalem
  • Makas
  • Maket Bıçağı
  • Akıllı Telefon
#1 Yüksekliği 3.5 cm, alttaki kenarı 6 cm ve üstteki kenarı 1 cm olan piramite benzer bir dörtgeni grafik kağıdımız üzerine çiziyoruz.

3d-hologram-smartphone-diy-device-mrwhosetheboss-6

Eğer “Ben çizme işlerinde beceriksizimdir. Yok mu şöyle kolayından bir taslak diyorsanız, Sonbişey olarak imdadınıza yetişiyoruz. Şuraya tıklayarak taslağı pdf dosyası halinde indirebilir ve üstünde çalışabilirsiniz.

#2 CD kutusunun şeffaf plastiğini çıkartarak kenarlarını kırıp üzerinde rahatça çalışabileceğimiz bir düzlem haline getiriyoruz. Ardından resimdeki gibi keseceğiz.

3d-hologram-smartphone-diy-device-mrwhosetheboss-5

#3 CD kutusunun şeffaf kısmından keserek elde ettiğimiz 4 parçayı resimdeki gibi bantlarla yapıştırıyoruz. İsterseniz sıvı yapıştırıcılardan da kullanabilirsiniz.

#4 Sonuç olarak karşınıza akıllı telefonunuzun ekranına koyarak hologram görüntüleyici elde edebileceğiniz bir aparat çıkacak.

#5 Tabi ki telefonunuzda oynatacağınız videonun da buna uygun olması gerekiyor. Aşağıdaki video telefonunuza indirip denemeniz için çok güzel bir örnek.

https://www.youtube.com/watch?v=Wsg8KDKVNGE

#Sonbişey: Ben görsellerden nasıl yapılacağını anlayamadım diyenler de aşağıdaki videoyu izleyerek öğrenebilir.

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir