Akılları Mıncıklayan Bu Maddenin 1 Gramı 151 Milyon Dolar!

1800

Neymiş bu bombe haber diye merak edip açtıysanız hiç de vakit kaybı yaşamıyorsunuz bilesiniz. Siz siz olun teknolojiyle uzaktan yakından alakam olmaz diyen tayfa arasındaysanız bile şöyle göz ucuyla yeni buluşlara göz atın. Dünya böyle giderse yaşanmayacak bir yer halini alacak ve siz! Böyle giderseniz biz uzaya taşınırken arkamızda bıraktığımız gözü yaşlı kedicikler olabilirsiniz. Kendiniz için değilse de çocuklarınız için, kimin umurunda diyorsanız da torunlarınız hatırına dünyadan haberdar yaşayın. Bırakın pelinsu’lar makyaj videolarına bir yenisini eklesin, pembe dizilerin ekstraları izleyicisiz kalsın. Ama siz bilgisiz kalmayın…

Söz konusu madde yeni bir teknolojiyle adını duyuran “Atom saatleri”.

Nedir bu diye merak ediyorsanız bu madde, çok az bir yanılma payı ile kusursuz bir şekilde gösteriyor ve boyutları cep telefonu boyutuna indirilebilecek. 3 milyon yılda 1 saniye hata yapmalarının ihtimali sadece yüzde 22.5 olan “atom saatleri” halen ortalama bir oda büyüklüğünde.

1-grami-151-milyon-dolar--6402847

 

Yeni keşfedilen bu maddenin mobil telefonların çiplerini üretmekte ve yeni bir teknolojinin önünü açmakta etkili olması bekleniyor.

Sürücüsüz otomobil teknolojisinin en büyük sıkıntılarından biri sayılan GPS’te yaşanan potansiyel kayma oranı da söz konusu madde sayesinde en fazla 1 milimetre olacak şekilde yeniden düzenlenebilecek potansiyele erişiyor.
CTuUo6gVEAAqB4F

İlk Müşterisini buldu bile!

Oxford Üniversitesi’ndeki Designer Carbon Materials adlı ekip tarafından üretilen maddenin 200 mikrogramı 33 bin 250 dolar karşılığı ilk müşterisine satıldı.

PK2bw

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir