Ağzınızı Sulandıracak 7 Enfes Yemek Fikri

8295

Derler ki İtalyan’lar yemek için yaşarmış. Her ne kadar yaşamımızı sürdürebilmek için belli başlı gıdaları tüketmemiz yeterli olsa da, sunum, lezzet ve süpriz yenilikler bir öğünü daha da güzelleştiren detaylardır.  Peki ne gibi değişik lezzetler deneyebiliriz? Sizin için 7 adedini listeledik.

#1 Parmesanlı Patates Topları ve Acılı Ketçap

Terayağı, parmesan peyniri, haşlanmış patates, tuz ve karabiberden toplar yapıp istediğiniz çeşit cips kırıntılarına bulayın ve kızartın. Ya da daha sağlıklı bir alternatif için fırınlayın.

#2 Mac n Cheese Burger

Amerika’yla özdeşleşmiş peynirli makarnayı hamburgerinizin arasına koyup farklı bir lezzet deneyebilirsiniz. Peynirli makarna için genelde erimiş Cheddar kullanılıyor.

 

#3 Kızarmış Nutella’lı Muzlu Hamur

Hamur olarak dondurulmuş milföy kullanabilirsiniz. Pratik olduğu kadar kalori deposu. Depresyona bire bir.

#4 Kızarmış Peynirli Ekmek Burger

Amerika’da tost bizim bildiğimizden biraz farklı yapılıyor. Grilled Cheese adı verilen tostlar ekmek arasında Cheddar konularak tavada kızartılıyor. Burgerlerinizi bir de peynirli ekmekle yiyin.

#5 Margarita Dondurmaları

Tekila, cointreau ve limon suyu ile yapılan bir tür alkollü kokteyl olan margaritalarınızı dondurup yaz için biraz “çarpıcı” ve serinletici dondurmalar yapabilirsiniz.

#6 Karamelli Elma Shotları

Elmalarınızı ikiye bölüp, içerisini karamel ekleyip pişirdiğiniz jölelerle doldurur, sonra da kiçik dilimlere ayırırsanız çok lezzetli “yarı sağlıklı” aperatifler elde edebilirsiniz.

#7 Yumurtalı Kızarmış Tost

 

Tavada kızarttığınız Cheddar peynirli tostlarınızın arasına ve üstüne suda pişirilmiş yumurtalarınızı koymayı denediniz mi? Deneyin.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir