Ağlayan Bebeğini Yere Atarak Öldürdü!

5244

Cani dadı vakalarından sonra şimdi de öz çocuklarına bile tahammül edemeyen vicdansız anneler gündemi dolduruyor. Ülke şehit haberleriyle çalkalanırken, insanlar evlat acısını haykırırken bazı anneler de işte böyle evladına kıyıyor.

Olay Konya’nın Akören ilçesinde gerçekleşti…

#1 2.5 aylık Uğur bebek, ölü olarak annesi Saniye T.(33) tarafından hastaneye getirildi.

oooooooo

Ölümü şüpheli bulunan bebeğin, Dr. Faruk Sükan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi morgundaki otopsisinde, kafa travması, kafatası kırığı ve beyin kanamasına bağlı yaşamını yitirdiği anlaşıldı. Ayrıca başında 9 santimetre çatlak olduğu tespit edildi.

#2 Vücudunda morluklar bulunan bebeği gören hastane yetkilileri durumu polisle paylaştı.

Saniye T’nin polisteki ifadesi, “Ayın 4’ünde banyo yaptırırken Uğur’u düşürdüm. Buz ve zeytinyağı ile morluklarını ve ağrısını gidermeye çalıştım. Ateşi çıkınca da soğuk suyun altına soktum. Ayın 8’inde de 1,5 yaşındaki kızım Fatma Nur ile Uğur aynı anda ağlamaya başlayınca çocukları susturamadım. Daha fazla dayanamayıp Uğur’u yere fırlattım. Bir gün sonra vücudunun soğuk olduğunu fark edince bebek arabasıyla Uğur’u hastaneye götürdüm”. Pişman olduğunu belirten Saniye T, polisteki işlemlerinin ardından “kasten öldürme”den adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye çıkarılan Saniye T, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Komşularının yardımıyla geçinen Saniye T’nin eşinden ayrı yaşadığı, 1,5 yaşındaki kızı Fatma Nur’un ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sevgi Evleri’ne yerleştirildiği kaydedildi.

Kaynak: Hürriyet

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir