90’lı Yılların Zenginlik Belirtileri

2524

90’lı yıllar her açıdan çok güzel yıllardı.. Teknolojinin hayatımızı esir almadığı, lüks markaların her caddede kol gezmediği, herşeyin herkeste olmadığı, oyun denildiğinde akıllara angry birds’ün değil saklanbaç’ın geldiği, arkadaş buluşmalarında sohbetlerin edilebildiği sosyal bir dönem olarak hafızalarımıza kazındı. E bu dönemin zenginleri de vardı. Bir insanın zengin olup olmadığı belirten ufak detaylar bulunurdu. Hep birlikte onlara göz atalım..

 

#1 LC Waikiki

1

Evet yanlış duymadınız, zamanın LC Waikiki, maymunuyla birlikte dönemin en havalı olaylarından biriydi. Bir çocuğun üzerinde Lc Waikiki varsa o çocuk ne şanslı bir çocuktu.

 

#2 Mon Ami Pastel Boya

2

Her sınıfta bir zengin çocuğu ve her zengin çocuğun 12’lı Mon Ami pastel boyası vardı. Bizim kağıtlarımız saçma salak boyanırken, onun kağıdı yağ gibi olurdu.

 

#3 Action Man – Barbie

3

O zamanlar, kimin tabletinin kamerası daha iyi bakmazdık. Action Man’i olan erkek veya Barbie bebeği olan kız zengindi.

 

#4 Viennetta

4

Bir aile yaz akşamlarında dilim dilim Viennetta yiyorsa zengindi.

 

#5 Işıklı Ayakkabı

5

Hiç bir zaman ne işe yaradığını anlamasakta ışıklı ayakkabı tam bir arzu nesnesiydi. Akşamları görüldüğü zaman ise akıl alırdı. Yine hep zengin çocuklarının ayaklarında olurdu.

 

#6 Walkman

6

Zamanın iPhone 6s Plus’ı. Teknoloji harikası, yürürken bile müzik dinlemeni sağlayan bu alet lüksün tanımıydı.

 

#7 Pringles

7

Zamanın gazete kuponlarıyla dağıtabilecek kadar lüks abur cuburuydu. Kutuları atılmaz saklanırdı. 1 hafta da anca bitirilir, kıyılamazdı.

 

#8 Mikasa Top

8

Biraz erkeklere özel de olsa, kızlar da Mikasa topu olan erkekleri severdi. Top onlarındı ve istediklerini oynatmama haklarına sahiptiler. 5 katlı toplar, türlü renkte markada toplar, Mikasa top geldiğinde kenara çekilirdi.

 

#9 Yamaha Flüt

9

Eğer flütün Helvacıoğlu ise sıradan bir ailenin, Yamaha ise zengin bir ailenin çocuğuydun. Bizim Yamaha flütümüz, flütümüzü saklayacağımız bez kılıfımız yokta ama duygu dolu nefesimiz ile üflerdik flütü be kaaarşiim!

 

#10 Game Boy

10

 

Vee Game Boy , bunu sadece mahallenin en zenginleri kullanabilirdi. Bir kere oynatsın diye gün boyu bizden istediklerini yapardık. Kapitalizmi bize Game Boy öğretti.

 

–ekşisözlük başlığından esinlenilmiştir.

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir