8 Best Modelin Filmlerdeki Yeri ve Sonrası

2928

Sinema, dizi sektörü bambaşka bir dünya. Hiç aklınıza gelmeyecek isimleri dahi filmlere konuk oyuncu tadında yer alıyorlar. Tabii yapımcılar ve senaristler için önemli olan modelin tanınırlığı, mimiklerinin etkileyici olması, dönüp baktıran farklı bir güzelliği olması gibi gibi.. E tabi birazcıkta rol yapma yeteneğinin olması, yoksa da oyunculuk üzerine eğitim almış olması.

Göze çarpan modellerin filmlerdeki yerini ve devam edip etmediği üzerine derlenen 8 film..

#1 Gemma Ward – The Great Gatsby(2012)

Avusturalya kökenli mankenin ilk film deneyimi. The Great Gatsby filmini duymayanınız, izlemeyeniniz yoktur heralde. Film 1920’lerde geçen tırnaklarıyla kazıya kazıya kazandığı servete sahip şaşahalı bir iş adamının hayatını ve aşkını anlatıyor. Aslında filmin hikayesi,  F. Scott Fitzgerald’ın yazdığı bir romanın film verisyonu. Filmdeki kostümler, kadınların aksesuarları, klasik arabalar, o zamanların küçük partileri, çok büyük organizasyonlarla yapılan partilerine konuk olma fırsatınız oluyor. Gemma Ward ise filmde ki esas kızın, gün içinde birlikte takıldığı bir arkadaşını canlandırıyor. O sahnede şahane bir güzelliğe sahip olduğunu gözler önüne serdi derken tam, büyük parti sahnesinde ise daha da göz alıcı bir kadın olduğu ve 1920 kadını olmalıymış dedirtiyor.

#2 Natalia Vodianova – CQ(2001)

Lakabı “Supernova” olan Rus model CQ filminden sonra ara sıra film oyunculuğu yapmaya devam ediyor, biz onu ilk CQ’da “Bridgit” rolünü oynamıştı. Oynadığı ilk filmde Billy Zane ile ekip çalışmasına giren ve komedi, dram tadında bir film sunması, onun bu yolda iyi adımlar atacağının kanıtı olsa gerek.

#3 Monica Belluci – The Matrix Reloaded(2003)

Monica Belluci, kadın erkek fark etmez bir çok kişinin hayranı olduğu güzellik. Görsel olarak, bir çok kişi tarafından “kadın” demek. 2003’te The Matrix Reloaded’da oynadıktan sonra da önce de bir çok filmde oynamıştı ama biz onu bu filmden sonra daha sık görmeye başladık. Filmde çizdiği kadın karakteri bir sürü kadına örnek oldu. Kötü tarafın, seksi ve iyi kalpli eşi rolünü oynamıştı.

#4 Gisele Bündchen – The Devil Wears Prada(2006)

Brezilyalı manken, oyuncu ve yapımcı olan Gisele Bündchen’in o soft yüzünü gösterdiği ilk film The Devil Wears Prada. Film isminden de anlaşıldığı üzere moda sektörünün zorluklarını ve işleyişini konu alan bir film. Gisele’e bu filmde, Merly Steep gibi şahane bir oyuncu ile aynı set havasını soluma fırsatı verilmiş. Aynı zamanda Anne Hathaway gibi tecrübeli bir oyuncu ile de kamera karşısına geçti.

#5 Lily Cole – The Imaginarium of Doctor Parnassus(2009)

14 yaşından beri modellik yapan İngiliz model The Imaginarium of Doctor Parnassus filminde kızıllığını bize gösterdi. Fantastik bir ahlak öyküsü olan filmde Lily Cole, Johnny Deep, Jude Law, Tom Waits, Colin Farrell ve Heath Ledger gibi efsane oyuncularla kamera karşısına geçmiş ve oyunculuk adına bir çok şey öğrendiği kesin.

https://www.youtube.com/watch?v=6jU3AimFaz0

#6 Sasha Pivovarova – In Time(2011)

30 yaşındaki Rus model bu filmde esas kızın çok çok benzediği kız kardeşi rolünü oynar. Esas kıs ise,  Amanda Seyfried. Esas oğlan ise müzik dünyasının prensi ve uzun zamandır müzik yerine film oyunculuğu yapmayı seçen Justin Timberlake. Filmin tek konusu zaman. Zengin olanların çoook uzun yıllarca yaşadığı ama fakirlerin kısa sürede öldükleri ve bu durumun zamana bağlı olduğu bir konu.

#7 Cara Delevinge – The Face Of An Angel(2014)

23 yaşındaki İngiliz modelin oynadığı ilk film. Ama Cara Delevinge’yi daha bir çok film projesinde göreceğiz gibi. Daha genç yaşına rağmen mimikleri, sempatikliği, güzelliği ve o bakışlarıyla kariyer hayatının çok başarılı olacağı kesin. Film, cinayetle suçlanan bir kişinin hikayesini ve yakalanma olayını işliyor.

#8 Milla Jovovich – The Fifth Element(1997)

Ve tabii ki bu listeye Mİlla Jovovich’i eklemezsem olmazdı. Öyle ki filmdeki gençliğini hala koruyabilen 39 yaşındaki sanatçı The Fifth Element filminden sonra başrolünü oynadığı bir çok filme imza attı ama bu onun başarısının ilk adımıydı. Filmde 2200’lü yıllardaki kötülüğün önünde duracak olan beşinci elementi bulma çabasına giren saf yaratık olarak oynuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=VkX7dHjL-aY

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir