6 Pratik Yumurta Hilesi

11681

6 Pratik Yumurta Hilesi

Yumurta insanoğlunun en çok kullandığı hayvansal gıdaların başında geliyor. Rafadan, sahanda, omlet, menemen, sucuklu, patatesli ve daha binlerce çeşidi olan bu mükemmel yemeği daha kolay, daha hızlı nasıl yapabilirsiniz? Farklı şekil ve formda yumruta pişirebilmek dekoratif yumurtalarla sofralarınızı süslemek için bu yazımız çok iyi bir fırsat. İşte yumurtanın el kitabı.

 

#1 Tava kullanmadan, hızlı sahanda yumurta

asda

 

Mikrodalgaya servis tabağınızı koyun ve 10 saniye kadar ısıtın. Ardından tabağı çıkarın ve biraz tereyağı sürün. Tereyağ tabağın sıcaklığı ile eriyince yumurtayı direkt olarak tabağın içine kırın. Bir bıçak yardımıyla minik bir delik açın ki mikrodalganın içinde patlamasın. Fırına yerleştirin ve voila, 45 saniye içerisinde yumurtanız hazır.

sefffs

 

#2 Lezzetli bir çırpılmış yumurta için yapmanız gerekenler çok basit

dd

 

Dilediğiniz miktarda yumurtayı kaseye kırın ve üzerine yarım çay bardağı süt ekleyin. Tuz ve karabiberin ardından terayağlı tavaya dökün. Burada yapmanız gereken yumurtayı kurutmamak adına gelişigüzel karıştırmak değil de pişmiş alt kısımları spatula yardımıyla üst üste katlamak.

ddw

#3 Suda haşlanmış yumurta için zaman mı yok? Bu hile sayesinde artık var.

asdada

Bu hilemizde gene mikro dalgayı kullanacağız. Bir kaba üç parmak kadar su koyuyoruz. İçerisine yumurtamızı tek parça halinde kırıyor, azıcık tuz ekliyor ve üzerini bir tabak yardımıyla kapatıp mikrodalgaya yerleştiriyoruz. 60 saniye sonra yumurtamızı tel süzgeç yardımıyla süzüp afiyetle yiyoruz. İsteyen üzerine sarımsaklı yoğurt ve toz biberli sos döküp “cılbır” olarak da yiyebilir.

ewfdd

adsada

#4 Yumurta kırılmadan çırpılabilir mi? Cevabı evet!

 

Untitled

 

Gerekenler bir uzun kollu eşofman üstü, bir yumurta ve kol gücü. Yapmanız gereken yumurtayı eşofman kolunun içine sokmak, sıkıca iki ucundan bağlamak ve kendi etrafında kuvvetlice döndürmek. Daha sonra haşladığınızda yumurtanın sarısı ve beyazının tamamen karışmış olduğunu göreceksiniz.

dasdasd

dsada

 

#5 Yumurtanın sarısını başarılı bir şekilde ayırma operasyonu

dsadasdasa

Bazı tarifler yumurtanın sarısını beyazından ayırmayı gerektirebilir. Bu gibi durumlarda yumurtayı ziyan etmek ya da elinize yüzünüze bulaştırmaktansa boş bir su şişesini deneyin. Yapmanız gereken şişeyi sıkmak ve yumurta sarısının üzerine getirmek. Daha sonra şişeyi sıkmayı bıraktığınızda sarının direkt olarak şişenin içine girdiğini göreceksiniz. Sarıyı başka bir kaba bırakmak için de sadece şişeyi hafifçe sıkın.

dasdaaaa

 

#6 Fırında yumurta haşlanır mı demeyin, haşlanır.

dsadadadsada

Sadece dilediğiniz miktarda yumurtayı fırına yerleştirin, sıcaklığı 120 dereceye, zamanı da 3 dakikaya ayarlayın ve keyfini çıkarın.

 

Afiyet olsun!

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir