6 Ayrı Örnekle Ülke İnsanının Acısını Kürt Vatandaşlardan Çıkarma Girişimi

7966

Son günlerde yaşanan, ölümlerle sonuçlanan terör(!) olaylarının ardından, Türk insanı (söz Meclis’ten dışarı ve istisnalar hariç) acısını ve duyarlılığını göstermenin kendine en uygun olan halini sergilemektedir. Lafı uzatmadan derlenmiş bu 6 örneğe hemen bakış atalım:

#1 Kürtçe konuştu diye hayatını sonlandırdılar

sonbisey_olaylar_olaylar_07

Habere göre, 21 yaşındaki Sedat Akbaş, Kağıthane’den Çağlayan’a gitmek için otobüs beklediği durakta, cep telefonuyla Kürtçe konuşuyor iddiasıyla, 6 kişinin bıçaklı saldırına uğrayarak hayatını kaybetmiş. Sedat evli ve 1 kız çocuğu sahibiymiş. Kürtçeye bu kadar hassas olunurken, nerdeyse çoğu avm’de artık tabelaların bile Arapça’laşmış olmasına karşı gösterilmemesi, bu üzücü örneğin “Türk dilini koruma ve yaşatma” girişimi olmadığını ispatlıyor sanki, ne dersiniz?…

#2 Otobüsler Taşlandı

sonbisey_olaylar_olaylar_01Cana geleceğine mala gelsin” güdüsüyle yapıldığını düşündüğüm bu “malca” hareket Kayseri‘de gerçekleşmiştir. Sosyal medya üzerinden örgütlenerek harekete geçen gruplar, uygun yerlerde konuçlanarak, Doğu’ya, Güneydoğu’ya giden otobüsleri taşladılar. Görevini başarıyla yerine getiren bu acılı gruplar, karanlığın avantajıyla kayıplara karıştırlar.

#3 Kürt işçilere saldırıldı

sonbisey_olaylar_olaylar_02Yine aynı haklı(!) sebeplerle, eline sopasını ve taşını alan 3-5 kişi (3-5 dediğime bakmayın, yaklaşık 1000 kişi aslında.) Konya’da TOKİ inşaatlarında çalışan 400 kadar (bu da çok ironik bir rakam bu arada.) Kürt asıllı işçiye karşı elinden geleni ardına koymadı.

#4 Mahalleler basıldı

sonbisey_olaylar_olaylar_03 sonbisey_olaylar_olaylar_04Bu seferki örneğimiz, listemizin 4 numarasına başarılı bir giriş yapan Ankara örneğidir. Faşist (ama sado-mazo olmayan) bir grup; Ankara’nın Beypazarı’na bağlı olan Zafer mahallesinde yaşayan kürtlere ait dükkanları, evleri ve araçları ateşe verdiler. Mahalle sakinlerinin kendilerini savunma girişimleri sırasında bazı işçiler ve çocuklar yaralandı.

#5 Yollar kesildi, kimlik konrolü yapıldı

sonbisey_olaylar_olaylar_05Erzurum ve Ercincan karayolunda 300 kişilik bir grup, önce yolda lastik yakarak trafiği kontrolleri altına aldı. Yoldan geçen bütün araçları tek tek durdurup gayet çağdaş bir hareketle kimlik kontrolü yaparak aralarındaki İrlandalıları (aman, pardon, Kürtleri) tespit etti. Neyse ki polisin müdehalesi ile o tespitler, edildikleriyle kaldı. Tabi kafalarda “devamında ne olacaktı ki” soruları oluşmadı değil. Malum çok değil, yakın bir coğrafyada da çağdaş bir başka grup Işid, bu tarz kontrol, tespit işlemleri sürdürmektedir.

#6 HDP binalarına saldırıldı

sonbisey_olaylar_olaylar_06Listemizin son örneği de Tekirdağ‘dan geliyor. Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde toplanmış olan 6.000 kişi (vuhuuuu), öncelikle HDP binasının tabelasını indiriyorlar. Onun yerine Türk bayrağı asıyorlar. Ama bunlar öfkelerini dindiremiyorlar ve “ne yapsak ne yapsak” diye düşünürken HDP Tekirdağ İl Eş Başkanı Şehnaz Kaya’yı linç etmesek mi diye bir soru soruyorlar kendilerine. Polis buna da müdehale etmiştir nasıl olsa bir şekilde düşünüyorum….

kaynak: DHAHabber, Siyasihaber, Evrensel

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir