3D Nand SSD’ler Dünyada İlk Defa Western Digital Tarafından Satışa Sunuldu

619

Dünyaca ünlü teknoloji firması Western Digital, 64 katmanlı 3D Nano teknolojisi kullanılan ilk 3D Nand SSD‘yi pazara sunuyor. Teknolojide önemli bir adım olan bu gelişme ile birlikte yeni 3D Nand SSD’ler daha az enerji tüketimine, daha güçlü dayanıklılığa, daha yüksek performansa ve daha fazla kapasiteye sahip olacak. Bu ürün; Western Digital’in yaklaşık 30 yıldır flash hafıza alanında yaptığı ilklerden sadece biri.

Western Digital’in Başkanı ve CEO’su Mike Cordano, konu hakkında yaptığı açıklamada, 64 katmalı 3D NAND tabanlı SSD’leri PC segmentine getirmenin müşterilerine uzun vadeli faydalar sağlayan teknolojik çalışmaların kritik bir adımını oluşturduğunu ifade etti. Cordano ayrıca, SanDisk ve WD markalarının sadık müşteri tabanı ve dağıtım kanalları sayesinde son üretilen SSD’lerin günün yeni teknolojilerinden yararlanmak isteyen bilişim dünyası tarafından büyük ilgi göreceğini söyledi.

Pazarda özellikle kendin yap meraklılarını, sistem kurucularını ve yetkili satıcıları hedefleyen WD Blue 3D NAND SATA SSD’ler 1.75M saat MTTF sunarken, F.I.T. Lab tarafından sertifikalandırıldı. Bunun yanında kullanıcılar bu ürünlere ait araçları ücretsiz olarak da indirebiliyor. Bunlar ise; Acronis True Image WD Edition klonlama yazılımı ve kullanıcıların performans ve kapasiteyi izlemesini sağlayan WD SSD Dashboard yazılımıdır.

Bilgisayarlarını güçlendirmek isteyen kreatif ve oyun tutkunlarını hedefleyen SanDisk Ultra 3D SSD‘ler ise, mevcut sistemlerin modifiye edilmesi için uygun bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Bilgisayarlarını basit bir şekilde güncellemek isteyen kullanıcılar için SanDisk Ultra 3D SSD ürünü sağlam dayanıklılık, güvenilirlik, hızlı açılış, daha kısa yükleme süresi ve veri transferi olanağı sağlıyor. Daha soğuk ve sessiz şekilde çalışan SanDisk Ultra 3D SSD şok ve titreşime karşı da koruma sağlayan güvenlik vaat ediyor.

WD Blue 3D NAND SATA SSD‘ler hem 2.5-inch/7mm sürücü kasaları ve hem de tek taraflı M.2 2280 formunda 250 GB, 500 GB, 1 TB ve 2 TB kapasite seçenekleriyle satışa sunulacak. Diğer bütün WD SSD’lerdeki gibi WD Blue 3D NAND SATA SSD’de de F.I.T Lab. sertifikası bulunmaktadır. SanDisk Ultra 3D SSD’ler 2.5-inch/7mm sürücü kasası uyumlu 250 GB, 500 GB, 1 TB ve 2 TB kapasite seçenekleriyle satışa sunulacak.

Her iki ürün de 560MB/s ve 530MB/s sıralı okuma ve yazma hızları sunarken, 3 yıl garantili olarak geliyor. Tavsiye edilen satış fiyatları ise WD Blue 3D NAND SATA SSD ve SanDisk Ultra 3D SSD 2.5-inch/7mm versiyonu için 99,99 Amerikan doları, WD Blue M.2 2280 için ise 99,99 Amerikan doları seviyesinden sunuluyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir