3 Büyüklerin 12 Balon Transferi

3028

Futbol hayatımızın bir parçası… 3 büyükler sezon boyunca futbolunu, tribünlerini, kareografilerini yarıştırdığı kadar, transfer sezonunda da transferlerini yarıştırır. Çok ses getiren transferler yapılsa da, bazıları bekleneni veremez, bazıları yuhalanır, bazıları apar topar ülkesine kaçar… İşte 3 büyüklerin çok ses getiren ama elinde patlayan 14 transferi…

#1 Ariel Ortega – River Plate > Fenerbahçe

ORTEGA

Arjantin’de yeni Maradona olarak kabul edilen Ortega’nın Fenerbahçe’ye transferi çok konuşulmuştu. Geldiğinde Fenerbahçe ve Türk futboluna çok ayrı bir hava katılacağı konuşulan Ortega, ilk sezonunda beklentilerin çok çok altında kalarak takımdan ayrıldı.

 

#2 Frank Ribery – Metz > Galatasaray

RIBERY

Geleceğin büyük yeteneklerinden kabul edilen Fransız, Galatasaray’a geldiğinde henüz 22 yaşındaydı. Çok büyük bir patlama yapamasa da, kendine ilk 11’de sıkça yer bulan Ribery, maaşını alamadığından dolayı apar topar ükesine kaçtı.

Ribery 2013 yılında Bayern Münih formasıyla “en iyi futbolcu” ödülüne aday gösterildi.

 

#3 Luiz Ricardinho – Corinthians > Beşiktaş

RİCARDİNHO

 

O geldiğinde, herkes uzun süredir 10 numara sıkıntısı çeken Beşiktaş’ın nihayet aradığını bulduğunu iddia ediyordu. Ama öyle olmadı ve 2 başarısız sezon sonunda Ricardinho takımdan ayrıldı.

 

#4 Nicolas Anelka – Manchester City > Fenerbahçe

ANELKA

Türkiye’ye transferi iç ve dış basında büyük olay yaratan Anelka, bir türlü istenileni veremeyerek, “vasat golcü” den ilerisine gidemedi.

 

#5 Cassio Lincoln – Schalke 04 > Galatasaray

LINCOLN

 

Galatasaray yıllar sonra yeni Hagi’sine kavuşmuştu ama Lincoln’ün kötü başlayan performansı giderek iyice düşünce, Galatasaray’da 2 sezonda sadece 42 maç oynayarak ülkesine döndü.

 

#6 Rodirigo Tabata – Gaziantepspor > Beşiktaş

RODRIGA TABATA

Gaziantepspor’da çok başarılı bir sezon geçirince, 3 büyüklerin hedefi haline gelen Tabata’yı tam 10 milyon Euro’ya Beşiktaş almıştı. Herkesin çok şey beklediği Tabata, 2 sezon oynadığı Beşiktaş’ta 52 maça çıktı ve sadece 3 gol atabildi.

 

#7 Daniel Guiza – Mallorca > Fenerbahçe

GUİZA

 

Karşınızda balonların en bilineni.. İspanya ligi gol kralı olarak Türkiye’ye gelen Guiza, çok ses getirmişti. Attığı gollerden çok kaçırdığı gollerle konuşulan, taraftar yuhalayınca ağlayan bu duygusal İspanyol, Türkiye’de 3 sene kalıp, 62 maça çıkabildi.

 

#8 Marcelo Carrusca – Estudiantes > Galatasaray

CARRUSCA

 

Galatasaray’ın dünya yıldızı diye kadrosuna kattığı Carrusca, 3 koca sezonda sadece 15 maçta forma giydi.

 

#9 Guti Hernandez – Real Madrid > Beşiktaş

GUTI HERNANDEZ

Dünya devi Real Madrid’den Beşiktaş’a transfer olan Guti, bütün dünyayı şaşırtmıştı. Haliyle kendisinden çok şey beklenilen Guti, enerjisinin büyük kısmını İstanbul’un gece hayatına vererek başarılı olamadı başarısız 1 sezon sonra takımdan ayrıldı.

 

#10 Milos Krasic – Juventus > Fenerbahçe

KRASİC

Sarı fırtına lakaplı Krasic ürkiye’ye geldiğinde, Türk takımlardaki sol beklerin Krasic karşısında çok zorlanacağı konuşuluyordu. Ancak Krasic Türkiye’de sadece 13 maça çıkabildi.

 

#11 Giovani dos Santos – Tottenham > Galatasaray

giovani_en_Galatasaray

Surat olarakta benzediği için, Galatasaray’ın Ronaldinho’su denildi. Çalımları ve hızıyla herkese heyecan veriyordu fakat o da Galatasaray forması ile sadece 14 maça çıkabildi.

 

#12 Hugo Almeida – Werder Bremen > Beşiktaş

ALMEİDA

 

Büyük umutlarla, Queresma ve Simao ile transfer edilen Almeida, çok yavaş kalması ve koşamaması ile çok eleştirildi, takımına hava hakimiyetinden başka bir fayda sağlayamayan Portekizli 3 başarısız sezon sonrası takımdan ayrıldı.

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir