Aşklarına İmrenilen 25 İkonik Sinema Çifti

3727

Bir çoğumuz aşkı ilk olarak filmlerden öğrendik sonra da hayatımız boyunca kalplerimizi eriten o aşkı aradık hatta aramaya devam ediyoruz.

Titanic’de Jack ve Rose’un yaşadıkları fırtınalı aşkı, Peter ve Mary Jane’in tersten öpüşme sahnesini, Noah’ın her gün bıkmadan usanmadan Allie’ye kendini tanıtmasını hangimiz unutabiliriz ki.

Birçoğunu yaşlı gözlerle izlediğimiz bu filmlerdeki 25 ikonik çiftimizi birlikte tekrar hatırlayalım istedik.

#1 Allie & Noah – Not Defteri

Ailesiyle geçireceği sakin bir yazı hayal eden Allie bir karnavalda tanıştığı Noah’la yakınlaşır. Noah Allie’yi görür görmez aşık olur ve o anda hayatını birleştirmesi gereken insan olduğunu anlar. Genç kız zengin bir ailen geldiği ve delikanlı da değirmende çalışan bir işçi olduğu halde geleceği hiç düşünmeden rüya gibi bir yaz geçirirler ve iyice aşık olurlar.

allie & noah - notebook

#2 Anna & Will – Aşk Engel Tanımaz

William Londra’da küçük bir kitabevi işletmekte, hayatı bu kitabeviyle evi arasında geçip gitmektedir. Ama bir gün ünlü bir film yıldızının dükkanına girmesi William’ın hayatını baştan aşağı değiştirecektir.

anna & will - nothing hill

#3 Vivian & Edward – Özel Bir Kadın

Zengin ve yakışıklı işadamı Edward etrafındaki kadınlardan ve hayatının tekdüzeliğinden çok sıkıldığı bir anda Los Angeles caddelerinde güzel Vivian ile tanışır.

vivian & edward -pretty woman

#4 Elizabeth & Will – Karayip Korsanları

Jamaika valisinin kızı olan Elizabeth Swann , lanetlenmiş Kaptan Hector Barbossa ve mürettebatı tarafından kaçırılır. Elizabeth’de mürettebatın ihtiyacı olan son Aztek altını vardır. Elizabeth Swann’a aşık olan genç Will Turner, kendisini kaptanı olduğu gemiden atan Barbossa’dan intikam almak isteyen fakat burada yakalanıp hapse düşen kaptan Jack Sparrow’u oradan kaçırır ve Elizabeth’i kurtarmaya giderler.

elizabeth & will karayip korsanı

#5 Rose & Jack – Titanik

Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır.

rose & jack -titanic

#6 Bella & Edward – Alacakaranlık

Bella Swan Washington, Forks’da küçük bir kasabaya babasının yanına taşındığında hayattan beklediği çok da fazla şey yoktur ta ki yakışıklı ve gizemli Edward Cullen’la tanışıncaya kadar.Ancak Edward’ın karanlık bir sırrı vardır: O bir vampirdir.

bella & edward - twilight

#7 Scarlett & Rhett – Rüzgar Gibi Geçti

Scarlett O’Hara güney güzel bir kadındır ve filmde nasıl üç evlilik yaptığını, yaşanan iç savaşı ve güneyn yıkıntılarının tekrar inşa edilmesini zenginlikten fakirliğe sürüklenişi ve tekrar nasıl zenginliğe kavuşması anlatılıyor.

scarlet rhett Gone-With-The-Wind

#8 Latika & Jamal – Milyoner

Jamal Malik Mumbai’nin kenar semtinde bir gece kondu bölgesinde yaşamakta olan henüz daha 18 yaşında olan biridir. Babası ölmüş ve yetim olarak hayatını sürdürmektedir. Hindistan’da bir yarışmaya katılmış ve 20 milyon rupe kazanmasına sadece 1 soru kalmıştır.

latika & jamal Slumdog-Millionnaire

#9 Baby & Jhonny – İlk Aşk, İlk Dans
Gerçekleşen büyük tesadüflerin de yardımıyla Baby, Johnny’e aşık olur ve zamanla onun hem sevgilisi hem de dans partneri olur.
baby & jhonnyDirty-Dancing-2
#10 Vita & Thomas J – Kız Arkadaşım

Onbir yaşındaki Vita’nın hayatı, babası Harry’nin kozmetikçi Shelly ile evlenmeye karar vermesiyle bir anda kararıyor. Vita, küçük bir kasabada yaşayan ve zamanının çoğunu bir erkek olan en iyi arkadaşıyla geçiren ve hastalıklardan korkan bir kızdır.

vita & thomas JMy-Girl

#11 Sally & Harry – Hally ile Sally Tanışınca

Harry de Sally de aynı Şikago Üniversitesi’nde okudukları halde ancak mezuniyetten sonra New York’a giderken tanışırlar. Yolda uzun uzun sohbet eder ve bir çıkarıma varırlar: ‘erkek ve kadın sadece arkadaş olamaz!

sally & harry When-Harry-Met-Sally

#12 Paula & Zack – Subay ve Centilmen

Zack Mayo gelecekte deniz kuvvetleri pilotu olmak ister.Belli bir yaşa geldiğinde Subaylık okumak için subay okuluna gider.Zorlu bir on üç hafta geçirir.B-u haftaların sonunda hayatında işe yarayacak birçok tecrübe edinmiştir.Hayata eskisi gibi bakmamaktadır.Ve de onun dışında kasabada yaşayan Paula adındaki kadınnın hayatına girmesiyle ek olarak aşkı da hayatına katmıştır.

paula & zack An-Officer-and-a-Gentleman

#13 Kat & Patrick – Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi

Bianca, okuduğu üniversitede herkesi kendine hayran bırakan güzeller güzeli bir kızdır. Ablası ise sürüp giden tüm hayatı boyunca nedense erkeklere hiç ilgi duymamıştır. Bianca’nın yaşamı da ablasının bu çekinik tercihleri tarafından şekillendirilmektedir.

kat & patrick 10-things-I-Hate-ABout-You

#14 Ilsa & Rick – Kazablanka

Wictor Lazlow ikinci dünya savaşı döneminde çok direnişli örgütün liderliğini yapmaktadır ve Alman kampından kaçmış Casablanca’ya gelmiştir. Aklında ki ordan Lizbona geçecek ve Lizbondanda Amerikaya iltica edecektir. Bunları yapmasıda orada bir gece kulübü olan Rick’e bağlıdır. Birde Ricky’nin onu öldürme ve yakalatma gibi bir sebebide vardır. Çünkü onun karısı İlsa onun en büyük aşkıdır ve kalbinde yaşamaktadır.

Ilsa & rick casablanca

#15 Viola & William – Aşık Shekspeare

Will Shakespeare tanınan ama son zamanlarda bocalayan bir oyun yazarıdır. Aklına yazabileceği hiçbir şey gelmiyor, parasının da suyu tükeniyordur. Bir ilham kaynağı bulmak için çabalayıp duran Will Shakespeare’in karşısına kader Viola de Lesseps isimli bir kadını çıkaracaktır.

viola & williamShakespeare-In-Love

#16 Carrie & Big – Sex and The City

Carrie Bradshaw, en son Big ile sağlam ve kalıcı bir ilişki kurmak üzeredir. Bu ilişkinin ilk başladığından beri 10 yıl geçmiştir. Artık çıtalar daha yüksektir. Daha çok güven ve potansiyel vardır.

carrie & big Sex-And-The-City

#17 Kim & Edward – Makas Eller

Mucidinin ani ölümü, Edward’ın elleri yapılmadan yarıda kalmasına yolaçar, elleri yerine uzun, keskin metal parçaları vardır. Edward merhametli bir Avon hanımefendisi onu ailesiyle beraber yaşamak üzere evine götürene kadar karanlıkta yalnız yaşar.

kim & edward Edward-Scissorhands

#18 Maria & Tony – Batı Yakasının Hikayesi

Birbirine düşman iki sokak çetesi olan Köpekbalıkları ve Jetler’e mensup bir genç kız ile bir genç erkeğin aşkını ve kavuşamama hikayelerini anlatan film.

maria & tony West-Side-Story

#19 Bridget & Mark – Bridget Jones’un Günlüğü

Artık otuz iki yaşına gelmiş olan Bridget, halen hayatını rayına oturtamamış; aradığı kişiyi bulamamıştır. Bir şekilde kim olduğunu kendine hatırlatması ve tüm hareketlerini kontrolü altına alabilmesi için bir günlük yazmaya başlar. O noktadan itibaren kendisini aşık olduğu iki erkeğin arasında kararsız bir vaziyette bulur.

Bridget & Mark Bridget-Joness-Diary

#20 Troy & Gabriella – Yıldızlar Takımı

Okulun basket takımının yakışıklı kaptanı Troy ve bilim kulübünün en güzel kızı Gabriella, okul müzikalinin seçmelerine katılarak alışılagelmiş düzenin tüm kurallarını yıkarlar. Rüyalarının peşinden giderken, çevrelerindeki herkese takım çalışmasının ve olduğu gibi davranmanın önemini öğretirler.

troy & gabriellaHigh-School-Musical

#21 Jane & John – Bay ve Bayan Smith

John ve Jane Smith, renksiz bir evlilik süren sıradan bir şehirli çifttir. Ama her ikisi de diğerinin öğrenmek için cinayet işleyebileceği bir sır gizlemektedir. Bay ve Bayan Smith, yüksek ücretli, olağanüstü verimlilikte kiralık katildirler ve rakip kurumlar için çalışmaktadırlar. Bay ve Bayan Smith, birbirlerini öldürmek için kiralandıklarında evliliklerinde yeni bir heyecan kaynağı bulurlar… Ve eğlence başlar.

jane & john Mr--Mrs-Smith

#22 Mary Jane & Peter – Örümcek Adam

Peter Parker kendi ailesi tarafından tek başına bırakılmış dayısı ve yengesinin yetiştirdiği  dahası sosyal yaşamda zayıf karakterli, lise çağında bir gençtir. Her gencin yaşadığı “ben kimim?, nereye aitim?” sorunları daha derin sormaktadır. Bir taraftan da Mary Jane’e çok fena aşıktır.

mary jane & peter spider man

#23 Charlie & Maverick – Top Gun

Mitchell bir süre sonra üste tanıştığı bir sivil danışman olan Charlotte Blackwood ile tutkulu bir ilişki yaşamaya başlar. Bir arkadaşının ölümüyle sarsınan Mitchell, Top Gun ödülünü almayı başaramayınca psikolojik sorunlar yaşamaya başlar.

charlie & maverick top gun

#24 Sandy & Dany – Grease

Danny Zuko ve Sandy Olsson, kusursuz bir yaz aşkı yaşamıştır. Yaz biter ve ikili, okullarına başlamak üzere ayrılırlar. Danny, Rydell’deki ilk gününde, ‘cool’ deri ceketli serseri çetesi T-Birds’ün başına döner. En yakın arkadaşları Kencikie, Doody, Sonny ve Putzie ile yaz tatilinde ne kadar eğlendiğini ve çapkınlığını anlatırken, tesadüfen aynı okula kaydolmuş olan Sandy de onu aralarına katmak isteyen Pink Ladies ile tanıştırılmaktadır.

sandy & dany Grease-2

#25 Molly & Sam – Hayalet

Molly ve Sam, aşk yaşayan, New Yorklu bir çifttir. Sam cüzdanını taşıyan bir serseri tarafından bıçaklanarak öldürülür. Ruhu bedeni terkettiğinde ölümden sonraki yaşamı yavaş yavaş keşfetme fırsatı bulur. Ölülerin ruhlarının canlılarla aynı ortamda varolduğu ama yaşayanların ruhları göremediği bir ortamdır bu.

molly & sam ghost

Kaynak 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir