2018’de Uzay Turizmi Başlıyor!

1503

Dedelerimiz ninelerimiz bizim yaşımızdayken, onlara uzaya gezmeye gidebilecekleri söylenseydi gülüp geçerlerdi muhtemelen. Aslında böyle şeylerin zamanının geleceği aşikar olsa da insanoğlu görmediği şeyi kolay kolay kabul etmeye meyilli değil doğrusu. Ama bizim jenerasyonumuz özellikle benim gibi gelecek özlemiyle yaşayan insanlar bu tarz haberleri dört gözle bekliyor. Her şey hızla değişiyor, teknolojiye ayak uydurmak zorlaşıyor.

Şimdi sıkı durun çünkü 2018’de uzay turizmi başlıyor! Amazon’un kurucusu Jeff Bezos çocukluk hayallerini gerçekleştirmek için Blue Origin isimli bir uzay turizm şirketi kurmuştu. Bezos, düzenlediği basın toplantısında iki yıl içinde şirketin resmen uzay turizmine başlayacağını müjdeledi. Yeniden kullanılabilir New Shepard roketleriyle 6 kişilik yolculukların gerçekleşeceğini belirtti ama yerçekimsiz ortam hissinin sadece bir kaç dakikalığına deneyimlenebileceğini de ekledi.

launch

Yakın gelecek için bu kadarla yetinmek zorunda yolcular. Ama zamanla tam bir uzay deneyimi yaşamak da mümkün olacaktır elbet. Henüz kayıtlar ve ön ödemeler başlamamasına rağmen şirkete telefonlar yağmaya başlamış bile. Fiyat konusunda bir açıklama yapılmamış olsa da oldukça yüksek olacağından şüphe yok.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir