2017 Billboard Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu

691

2017 Billboard Müzik Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerine verildi. 13 ödül birden alan rap müzik sanatçısı Drake, 2012 yılında Adele’in 12 ödüllü rekorunu kırarak geceye damgasını vurdu. Müzik dünyasının en önemli yarışmaları arasında sayılan Billboard Müzik Ödülleri’nin 2017 ödülleri sahiplerini buldu. Kanadalı rap şarkıcısı Drake; ‘En İyi Sanatçı’, ‘En İyi Erkek Sanatçı’, ‘Top Hot 100 Listesi Şarkıcısı’, ‘Top Billboard 200 Listesi Şarkıcısı’, ‘En İyi Satış Yapan Şarkı’, ‘En İyi Rap Şarkıcısı’, ‘En Çok Şarkısı Çalan Sanatçı’, ‘En İyi Rap Konseri’, ‘En İyi Rap Albüm’, ‘Top Billboard 200 Albümü’, ‘En İyi R&B Şarkısı’, ‘En Çok Çalan Şarkı’ ve ‘En İyi R&B İşbirliği’ ödüllerini aldı.

‘En İyi Yeni Sanatçı’ ödülünü Zayn kazanırken, ‘En İyi Kadın Sanatçı’, ‘En İyi R&B Sanatçısı’, ‘En İyi R&B Albüm’ ve ‘En Çok Konser Veren Sanatçı’ ödülleri ise Beyonce‘a verildi. ‘En İyi Rock Şarkıcısı’, ‘Xfinity- Billboard Liste Başarısı’, ‘Radyolarda En Çok Çalan Şarkı’ ile ‘En İyi Grup’ kategorisindeki ödülleri ise Twenty One Pilots müzik grubu aldı.

‘Sosyal Medyayı En çok Kullanan Sanatçı’ ödülünü ise BTS kazandı. ‘En İyi Country Şarkıcısı’ ödülü Blake Shelton’a verildi. ‘En İyi Latin Şarkıcı’ Juan Gabriel olurken, ‘En İyi Dans/Elektronik Müzik Şarkıcısı’ ödülü de The Chainsmokers’a gitti. ‘En İyi Country Albüm’ Chris Stapleton’a verilirken, ‘En İyi Rock Albüm’ efsane rock grubu Metallica’ya takdim edildi. ‘En İyi Latin Albüm’ ödülü Juan Gabriel’e giderken, ‘En İyi Dans/Elektronik Albüm’ ödülü de Lindsey Stirling’e verildi.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir