2016-2017 yılı için gardırobunu düzenlemek ve ayakkabı modasındaki trendleri merak eden kadınların işi bu yıl gerçekten zor olacak, çünkü ayakkabılarda hem 70’lerden hem 80’lerden, hem de 90’lardan esintiler mevcut. Özetle; bu sene “Her türlü model var, seç beğen al” tarzı bir durum söz konusu.

Ayakkabı Tasarımlarında Kadınlara Sınırsız Özgürlük Hakim

2016-2017 Kadın Ayakkabı modasında bu yıl, topuklulardan botlara ana ağırlık yine de 70’lerin yoğun etkisini taşıyor. Trendlerde; geri dönüşümün önem taşıdığı ayakkabı modelleri kadar, yıl içindeki genel ihtiyaç duyulan ayakkabı modelleri ve çoğunlukla Batı’nın etkisini taşıyan ve çiçek çocukları-hippilerin etkisinin gözlemlendiği rengarenk, yüksek kalın topuklu platform ayakkabılar, bir yanda sivri burunlu ayakkabılar diğer yandaysa yuvarlak burunlu-bantlı Mary Jane tarzı ayakkabılar da, aksesuar olarak ise ayakkabılarda bol bol kayışlar, tokalar, simler, payetler, mücevher etkisi veren şeffaf renkli taşlar, çiçek süsleri, nakış işlemeler, püsküller, fırfırlar ve ponponlar yer alıyor.

Ayakkabı trendlerinde bu yılın en dikkat çekici özelliği ise; ayakkabıların topuk modellerindeki çeşitlilik. Modacılar sanki işbirliği yapmış gibi, birçok deneysel topuk modeline kreasyonlarında yer vermişler. Bu ayakkabıların topuklarının bazıları gerçekten yumurta modelinde, bazıları ters dönmüş çiviye, bazıları ise berjer koltukların tombul ayaklarına benziyor, ayakkabı modası tüm yenilikçi tasarımlarıyla bizi şaşırtmaya devam ediyor!

2016-2017 Sonbahar-Kış Ayakkabı trendlerinde moda renkler olarak ise; Neon renkler, bordo, gülkurusu, mor ve mavinin tüm tonları, siyah rugan ve payet, metalik altın ve gümüş renkler, turuncu ve kahve tonları dikkat çekiyor.

İşte 2016-2017 Sonbahar-Kış Yeni Moda Ayakkabı Trendleri

Sivri Burunlu Ayakkabılar: Kadınsı modellerin başında gelen topuklu ve sivri burunlu modeller bu yıl da gündemde…

Açık Burunlu Ayakkabılar: Bu yıl, kışın alıştığımız standart ayakkabı kalıpları, açık burunlu ayakkabılarla kırılıyor.

Çok Bantlı ve Tokalı Ayakkabılar: Bilekleri ince gösteren tokalı bantlar, özellikle Mary Jane stili topuklu ayakkabılarda muhteşem duruyor!

Büyük Tokalı Ayakkabılar: Büyük tokalar hem ayakkabılarda güçlü bir görünüm sağlıyor hem de taraklı ayaklara uygun modelleri daha ince gösteriyor.

2016-2017-sonbahar-kis-ayakkabi-modelleri

Topuklu Ayakkabıları Kısa Çoraplarla Giyme Modası: 70’ler geri döndü. Kısa çoraplarla giyilen topuklu ayakkabılar, özellikle mini elbiseler ve şortlarla birlikte harika görünüyorlar!

Bağcıklı Ayakkabı Modelleri: İngiliz Victoria dönemi tarzı bağcıklı ayakkabılar, çizme ve botlara bu kış sık sık rastlayacağız.

Bilekten Bağlamalı Ayakkabılar: Bu modellerle kadınların ayakları daha narin görünüyor.

Kalın Topuklu Gotik Tarz Ayakkabı Modelleri: Rahatlığıyla ön plana çıkan kalın topuklar aynı zamanda kadınların boyunu bir nebze daha uzun gösterecek!

2016-2017-sonbahar-kis-kadin-ayakkabi-modelleri

Vazgeçilmez Deri ve Süet Ayakkabı Modelleri: Ayakkabıda kalite ve prestijin simgesi deri ve süet malzemden tasarlanmış ayakkabı modelleri, bu yıl da haınmların ayaklarında yine şıklık rüzgarı estiriyor.

Kadife Ayakkabılar ve Pullu-Payetli Ayakkabı Modelleri: Bu yıl davetlerde sık sık barok tarzı zarif işlemeli kadife modellere ve parlak pullarla kaplanmış gösterişli ayakkabılara şahit olacağız!

2016-2017-sonbahar-kis-deri-suet-kadife-payet-ayakkabi-modelleri

Yılan Derisi Ayakkabı Modelleri Yine Revaçta! Özellikle bot ve çizmelere yakışan yılan derisi stili, geçtiğimiz yıllardan beri hala modadaki etkisini sürdürüyor.

Püsküllü Ayakkabılar: Bu sene, önceki yıllardan farklı olarak bol püsküllü ve oldukça gösterişli ayakkabılar sahneye çıkıyor. Kadınların ise bu ayakkabıları giymekte ne kadar cesur olacağını hep birlikte göreceğiz.

Platform Topuklu Ayakkabılar: Kalın Platform topuklar, özellikle açık burunlu ve Oxford modeli ayakkabılarda ön plana çıkıyor.

Alçak Topuklu Ayakkabı Modelleri: Modacılar, ayaklarında biraz daha rahata önem veren ve alçak topuktan vazgeçmeyen kadınları da düşünmüş. Bu yıl tasarımlarda alçak topuklu ayakkabılar, sivri burunlu modellerle yine kendini gösteriyor.

2016-2017-sonbahar-kis-bayan-ayakkabi-modelleri

Ve Özel Tasarım Topuklu Ayakkabılar Sahnede! Resimlerde de görebileceğiniz gibi, modacılar bu yıl ayakkabılarda çok farklı topuk tasarımlarına imza atmışlar. Hangi topuklu ayakkabı modelinin kadınlar arasında en çok beğenileceği ve giyileceğini, modacılar kadar biz de görmek için sabırsızlıkla bekliyoruz!

2016-2017-sonbahar-kis-topuklu-ayakkabi-modelleri

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir