15 Dakikada 25 Milyon Dolarlık Dijital Para Satışı!

510

Aragon isimli yazılım şirketi 15 dakikadan kısa bir sürede toplam 25 milyon dolarlık şifreli dijital para birimi satışı gerçekleştirdi. Aragon isimli yazılım şirketinin satışını gerçekleştirdiği Aragon Network Coin adındaki şifreli dijital para biriminin bu satışı hız rekoru kırdı. Dünya genelinde 2.400 kişiden fazla alıcının 25 milyon dolar değerindeki para biriminin satışını 15 dakikadan daha az bir sürede bitirdiği belirtildi.

Aragon şirketinin kurucu ortağı olan Luis Cuende, 25 milyon dolarlık bu satışın blok zinciri alanında bir startup’ın aldığı en büyük ikinci miktar olduğunu açıkladı. Çıkan haberlere göre Aragon, Ethereum dijital para birimi üzerine inşa edilmiş ve özellikle dünyanın her yerindeki şirketlerin yaratılmasını ve bakımını ortadan kaldırmak üzere geliştirilmiş bir yönetim aracı. Aragon kullanmak için sadece internet erişimi bulunması yeterli. Bu şekilde yönetim, fon toplama, finans ve muhasebe gibi işler kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Nisan ayında Gnosis isimli Ethereum tabanlı bir birim de satışa çıktıktan yaklaşık 10 dakika sonra 12,5 milyon dolarlık satış yaparak bir rekor kırmıştı. Aragon’un bu satış tutarına ulaşması yeni bir hız rekorunu getirdi.

Blockchain, Türkçe karşılığı blok zinciri bir dijital hesap defteri, işlevsel olarak daha güvenli ve merkezi bir kuruma bağlı olmadan dünyadaki tüm kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen işlemlerin kontrol edilmesini sağlayan bir veri tabanıdır. Bitcoin’in temelinde bulunan bu teknoloji ile oyun, müzik, film, sağlık alışverişlerinin, şirketler ve devlet kurumları gibi birçok alanda yapılan işlemlerin daha güvenilir ve şeffaf bir ortamda gerçekleştirilmesini sağlayarak üretken ve daha yetkin bir ortam sunuyor. Son dönemde Amerikan doları karşısında oldukça değer kazanan Bitcoin, New York borsasında işlem görmek üzere başvuruda bulunmuş, ancak bu başvuru kabul edilmemiş ve fiyatlarda kısa süreli bir düşüş yaşanmıştı.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir