15 Bin TL’lik Otomobil Türkiye’de

1406

Güzel ülkemizde “yerli otomobil”in hangi markadan aşırma olduğu konuşuladursun, Hindistanlı Bajaj şirketi dünyanın en ucuz otomobilini Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor. 5648a75ac03c0e2ddcab3d72

Türkiye’de Kuralkan Holding tarafından temsil edilen ve dünyanın önde gelen motosiklet üreticilerinden olan Bajaj, Qute adlı dört tekerlekli ve dört kişilik aracını dünyada ilk kez Türkiye’de satışa sunuyor.

Avrupa Quadricycle standartlarına uyumlu ve hızı 70 km/h ile sınırlı araçta 13 beygir gücünde su soğutmalı bir motosiklet motoru bulunuyor. Bajaj bu ürünü triportörlerin evrimi olarak görürken, ucuz taşıtların da güvenli olabileceğini kanıtlamayı amaçlıyor. Quadricycle tipi araçlar Afrika ve Güney Asya ülkelerinde toplu taşıma için de sıkça kullanılıyor. Kullanmak için ise motosiklet ehliyeti gerekmiyor yani otomobil ehliyeti tamamen yeterli. Türkiye distribütörü olan Kuralkan Holding’in motosiklet üretimi yaptığından yola çıkarak ‘Acaba bu araç Türkiye’de üretilir mi?” sorusuna yönelik olarak ise şu aşamada gündemde olmadığını öğreniyoruz. Kim bilir kısa sürede belkide üretilebilir.

Hürriyet

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir