Yürüyerek Para Kazanmak İster Misiniz?

1209

Bitwalking adlı adım sayan sanal para sisteminde, kişi ne kadar çok yürürse sanal hesabınızda o kadar birikiyor. Cep telefonuna yüklenen bu uygulama sayesinde, kullanıcının adımları sayılıyor ve her 10 bin adımda -yaklaşık 8 kilometre- 1 dolar kazanılıyor.

151123093209_walking_624x351_thinkstock_nocredit Yürüyerek Para Kazanmak İster Misiniz?

Kazanılan paraları sanal alışverişlerinde harcamak ya da sanal döviz bürolarında gerçek paraya dönüştürmek mümkün. Bitwalking’in yaratıcıları Nissan Bahar ve Franky Imbesi, projeleri için şu ana kadar 10 milyon dolar finansman sağlamış durumda.

Bitwalking, insanları harekete teşvik etmek için yeni bir yöntem olarak ortaya atılmış bir para sistemi. Projenin küresel hedefleri arasında büyük spor markalarıyla, sağlık hizmetleriyle ve sigorta firmalarıyla işbirliğine girerek Bitwalking’in reklamını daha iyi yapmak da var. Ayrıca ileride şirketlerin çalışanlarının daha sağlıklı olması için Bitwalking uygulamasına destek verebileceği ve ay sonunda maaşlarının yanında, yürüdükleri yolu da ek gelir olarak çalışanlara dağıtabileceği ifade ediliyor.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here