Windows 10 Yayınlandı

2769

Windows her sene olduğu gibi bu sene de bizleri şaşırtmayarak Windows 10 sürümünü bu sabah cihazlara servis etmeye başladı.

windows-10-logo

Nedir bu Windows 10? Nasıl alırım? Nasıl yüklerim? gibi sorular aklınızda belirdi ise eğer yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Bir çok kişiyi heyecanlandıran ve tabi ki bizleri de heyecanlandıran Windows 10 bugün servisi yapılacak ve bir çok kullanıcı işletim sistemlerinde yükseltme yapmış olacak. Windows’un tabi ki her bir üst sürümünün daha bir stabil, daha az sistemi yoracak şekilde çalıştığını sistem verilerinden cihazımızda ki gözle görülebilir değişimlerden fark edebiliyoruz.

# WINDOWS 10 YÜKSELTMEMİ NASIL YAPABİLİRİM

Korkmayın kafa karıştırıcı ya da ileri uzay teknoloji bilgisi gerektiren hiç bir şey yok.

Screenshot_16

Görselde görüldüğü gibi yapacağınız tek şey bilgisayarınıza gelen Windows simgesine tıkladıktan sonra kullanıcı bilgilerini (mail adresi) girmeniz ve bilgisayarınızın güncelleme almasını beklemeniz.

# WINDOWS 10 İLE GELECEK YENİLİKLER

Elbette her yeni sürümde olduğu gibi Windows bizleri şaşırtmıyor ve yeni bir çok özelliği ile karşımıza çıkıyor.

# 1 CORTANA

30609596

Hatırlayacaksınız kısa bir süre önce iOS cihazlara Siri gelmişti ve bir çok eğlenceli ve yararlı görüntüler, bilgiler ortaya çıkmıştı. Windows sağladığı bu destek ile Siri’yi geride bırakmak istiyor.

# 2 MICROSOFT EDGE

30609602

Internet Explorer’ı unutun artık yeni güvenli ve daha hızlı bir tarayıcı geliyor. Söylentiler arasından Google Choreme’dan bile güvenli ve hızlı olduğu bilgileri var. Tabi ki de karar sizlerin …

#3 XBOX

30609605

Windows XBOX kullanıcılarını bu sürümünde unutmamış ve ilk defa Windows sürümü ile entegrasyon içerisinde olan bir özellik bizlere sunuyor. Bu sayede XBOX ve Windows arasında oyunlarımızı çok rahat bir şekilde aktarabiliyoruz.

# 4 ONEDRIVE

30609606

Çok fazla şaşırtmayan bir özellik aslında Windows’un önceki sürümlerinde kullanıcıların kendilerinin yüklemek zorunda kaldığı bu uygulama bu sefer Windows içerisinde hali hazırda bizlerle olucak.

# 5 WINDOWS HELLO

30609611

Windows bu sürümünde kullanıcıları bilgisayarlarını korumanın sadece parola koymaktan geçmediğini; parmak izi okuma, iris okuma gibi üst seviye güvenlik hizmetlerini dahil ettiği ve kullanıcıları da mutlu etmesi beklenen bir güvenlik paketi ile bizlerle birlikte olacak.

# 6 WINDOWS STORE

30609612

Okuyucularımızın “bu yeni bir şey değil ki daha önceden de vardı” dediklerini duyar gibi olduk. Windows Store bu sürümde bir çok iyileştirme ile karşımıza çıkıyor. Bu iyileştirmelerin neler olabileceği ise akşam saatlerinde netlik kazanacak.

# 7 OFFICE UYGULAMALARI

30609621

Bu Office paketinde kullanıcıların artık bütün Office uygulamalarını satın almalarına gerek yok. İstedikleri uygulamaları istediği zaman satın alabilecekler ve yine bu pakette office uygulamalarına dokunmatik desteği verildi. Belgelerinizi artık fare yada klavye ile değil parmaklarınız ile düzeltebileceksiniz.

# 8 SEÇİLEBİLİR GÜNCELLEMELER

Windows 10 ile birlikte Windows Update for Business özelliği hayata geçecek; hemen açıklamasını yapalım. Bu özellik ile BT uzmanları hangi cihazların güncelleme alabileceklerini seçme şansları olacak ve güncelleme almak istemiyorsanız cihazınıza güncelleme gelmeyecek.

# EN ÇOK SORULAN SORULAR

Sonbisey.com olarak kullanıcılardan aldığımız ve en sık sorulan sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

# ORİJİNAL LİSANSA SAHİP DEĞİLİM YİNE DE GÜNCELLEYEBİLİR MİYİM?

Bu sorunuzun cevabı şaşırtıcı bir şekilde EVET, Windows bu sürümünde bizim düşüncelerimize göre tüm piyasaya hakim olmayı amaçlayarak sahte lisanslara bile Windows 10 güncellemesi yollayacak.

# HANGİ WİNDOWS SÜRÜMÜNÜ ALACAĞIM?

Screenshot_17

# WINDOWS 7 / 8 / 8.1 KULLANIYORUM LİSANSIM SON BULUR MU?

Kullanıcıların aklını karıştıran bir diğer soru ise lisanslarının son bulup bulmayacağı. Windows 10 güncellemesi ile birlikte elinizde lisans elbette SON BULMAZ kaldığı yerden devam eder.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir