Whatsapp’a Hızlı Mesaj Özelliği Geldi!

1610

Artık facebook, google kullanımı kadar yaygınlaşan bir kullanım da whatsapp oldu. İnterneti olan herkes whatsapp’tan konuşuyor ve bu da yine toplumun alışılmışın dışına çıkamama örneklerinden biri. Whatsapp’a benzer nice uygulama var ancak hiç biri onun kadar popüler değil. E tabi olmaz biz mesajlaşma arasında birbirimize fotoğraf atabilmeyi ilk bu uygulama ile gördük ve bu insanları fena halde sardı. Bu uygulamanın önüne geçebilecek başka bir yazışma uygulaması henüz yok bize sorarsanız. Başarılı bir mobil uygulama, geçen akşam yayınlanan iOS 9.1 güncellemesiyle birlikte “hızlı mesaj” özelliğini kullanıcılarına sunmuş bulunmakta.

Whatsapp’a gelen hızlı mesaj özelliğini aslında iOS 8 ile beraber çok sayıda uygulama kullanıyordu.

Hızlı cevap özelliği sayesinde uygulamayı açmadan kilit ekranında ve bildirim çubuğunda cevap yazabiliyoruz.

756458

 

Yani Whatsapp üzerinden aldığınız bir mesajı uygulamaya gitmeden, ekran kilitli olmasına karşın anında cevap verebileceksiniz. Bu nedenle kullanıcılar bu özelliği kullanabilmek için iOS 9.1 güncellemesini indirmek ve mobil sohbet uygulamasını son sürümde tutması gerekiyor.

Uygulamanın bir başka yeniği ise Apple Watch oldu.

whatsapp-a-hizli-mesaj-ozelligi-geld

Güncelleme almadan enteresan bir şekilde Whatsapp, Apple Watch’a destek vermeye başladı. Uygulamaya gelen mesajları artık Apple Watch üzerinden de görüntüleyebilir ve cevap verebilirsiniz.

Kaynak: CNN Türk

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir