Vazelin’in Hiç Bilmediğiniz Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Kullanım Alanı

3841

Vazelin deyince aklımıza küçük pembe bir kutu gelir hep. Eskiden şekli öyleydi ve o şekilde hafızalarımıza kazındı. Her evde eski de olsa bir tane bulunur onlardan. Sadece bir krem olarak bakmayın Vazelin’e. Emin olun bir kremden çok daha fazlası. Bakın bilmediğiniz ne kullanım alanları varmış..

#1 Yapışan oje kapakları kadınların kabusudur. Her oje kapağında diş izi olur. Bu durumdan sıkıldıysanız çözümü çok basit! Oje şişesinin kapağı kapattığınız üst kısmına biraz vazelin sürün bir daha böyle bir problemle karşılaşmazsınız.
blue-nail-polish-and-vaseline#2 Oje sürmeyi sevenlerin bir başka sorunu da tırnaklardan taşan ojelerdir. Parmağınıza oje bulaşmasın istiyorsanız tırnak kenarlarınıza biraz vazelin sürün dışına taşsa da çıkarması kolay olacaktır.

finger-paint-black-expressionism-fail-2

#3 Ayaklarınız çok mu kuru? Özellikle kışın ne yapsanız fayda etmiyor mu? O zaman yatmadan ayaklarınıza biraz vazelin sürün güzelce yedirin. Daha sonra çorabınızı giyip yatağınıza girin. Sabaha kadar ayaklarınız yumuşacık olacaktır.

atlaktopuk

#4 Küpe taktığınızda kulaklarınız yara oluyorsa bunun da çözümü çok basit. Küpenin kulağınıza gelen kısmına vazelin sürün. En sevdiğiniz küpelerinizi takmanızı engelleyen hiçbir şey kalmayacaktır.

10575

#5 Parfümünüzün çabuk uçmasından şikayetçiyseniz eğer çözüm vazelin! İç bileklerinize biraz vazelin sürün, daha sonra o bölgeye parfümünüzü sıkın. Kokunun daha kalıcı olduğunu göreceksiniz.

bileginize_parfum_surerseniz_1431064965_7999

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir