Üniversite Kayıtları Başladı

1363

Üniversite sınavı maratonu bu yıl sınava giren bir çok aday için son buldu. Kimisi için mutlu son oldu kimisi ise ek yerleştirmeleri bekliyor; peki herhangi bir programa yerleşmeye hak kazanan öğrenciler için bundan sonraki süreçte neler bekliyor yazımızın devamında …

20150106095913_e_devlet_kapisiGeçen sene pilot üniversiteler tarafından desteklenen e-Devlet üzerinden kayıt işlemleri bu sene itibari ile Türkiye genelinde ki bütün devlet üniversitelerini kapsamakta. Bu amaçla öğrenci ve velilerin zaman kaybının ve giderlerinin azaltılması amaçlanmakta.

Nasıl kayıt yapmam gerekiyor? Kayıt için gerekli olanlar ne? diyorsanız eğer sorularınızın cevabını hemen açıklıyoruz.

e-Devlet üzerinden kayıt yapabilmeniz için tek yapmanız gereken https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresine girmek ve TC Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmak. Elinizde şifreniz yok ise size en yakın PTT şubesine kimliğiniz ile giderek şifre alabilir ve kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

# e-Devlet üzerinde kayıt yapabileceğiniz tarihler:

28 Temmuz – 5 Ağustos arasında kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

# Öğretim kurumuna giderek kayıt yapabileceğiniz tarihler:

31 Temmuz – 8 Ağustos arasında okulunuzun istemiş olduğu evraklar ile giderek kayıt yapabilirsiniz. (Gerekli evrakları yerleşmiş olduğunuz okulun web sayfasından bakabilirsiniz. Bir diğer önemli ayrıntı ise bir çok okul karışıklıkların olmaması adına fakülteler için kayıt tarihleri belirleyerek o tarihte gelmenizi istemekte; yine bu tarihi üniversitenizin web sayfasından kontrol edebilirsiniz.)

# AÖF’liler ne yapacaklar?

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesine yerleşmeye hak kazanan adaylar ne yazık ki kayıt işlemlerini e-Devlet üzerinden yapamayacaklar.

https://kayit.anadolu.edu.tr/Giris.aspx adresinden kayıt yenileme ve yeni kayıt bölümünden öncelikle internet üzerinden kayıt yaparak evraklarının çıktılarını almaları ve daha sonra üniversite harcının yatırıldığına dair dekont ile size en yakın açık öğretim bürolarına giderek kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

# İnternet kaydı ve AÖF kaydınızı yapabileceğiniz tarihler:

31 Ağustos 2015 – 08 Eylül 2015

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir