Türkiye’de İhtilal Girişimi

2154

Saat 22 civarında Ankara semalarında alçaktan uçmaya başlayan askeri uçaklar ve sonrasında yabancı ve yerli basında TSK’nın Türkiye’de yönetime el koyduğu yönünde çıkan haberler oldukça büyük kafa karışıklığına yol açtı. Halen Genelkurmay’dan resmi bir açıklama yapılmamış olması, email veya web sayfası üzerinden yapılan açıklamaların çok fazla ciddiye alınmaması gerektiği yönünde değerlendirilmekte GenelKurmay Başkanı Hulusi Akar’ın bu girişimin neresinde olduğu da bilinmediğinden gündem tam olarak netlik kazanmamış durumda ve her kafadan çıkan sesler insanların zihnini daha da bulandırıyor.

bayrak seccade Türkiye’de İhtilal Girişimi
Bayraklardan Seccade Alınlar Al Bayraklarda Sabah Namazı

Sayın Başbakan Binali Yıldırım ”Bu bir kalkışmadır ve ne pahasına olursa olsun müsaade edilmeyecektir” dedi.

Bazı haber kanalları GenelKurmay karargahında Genel Kurmay Başkanı ve bazı kuvvet komutanlarının rehin olduğunu ifade ettiler ve ordu içinde kısıtlı bir grubun bir kalkışması olarak konuyu açıkladılar.

Camilerden selalar ve ezanlar okunuyor halk sokaklara çıkıyor Türkiye bütün olarak ayakta özel olarakta Ankara ve İstanbul silah sesleri, top sesleri,patlamalar ve uçakların alçaktan uçuşları ile tedirgin ve alışılmadık bir gece geçiriyor.

Bilanço yavaş yavaş ortaya çıkıyor 161 şehit,1000’den fazla yaralı ve 2400 geçkin cuntacı tutuklanmış durumda Türkiye tarihinde karanlık bir gece aydınlık bir sabah ile sonuçlandı. Ve tarih bu girişimi enine boyuna belki bizden sonraki nesillere ayrıntılı olarak anlatacak, sıcak bir temmuz gecesi uçakların Ankara üstünde alçaktan uçması ile başlayan dehşet gecesini …

halk ihtilale dur dedi Türkiye’de İhtilal Girişimi
Halk Sokaklarda İhtilale Dur dedi
tank ezdi Türkiye’de İhtilal Girişimi
Tankın ezdiği bir araç
15 temmuz cuma Türkiye’de İhtilal Girişimi
15 Temmuz Cuma

ihtilal Türkiye’de İhtilal Girişimihalk ihtilal Türkiye’de İhtilal Girişimihalk tanka Türkiye’de İhtilal Girişimi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here