Türk Dizilerinin Unutulmaz Karakterleri

2176

Bazı oyuncular oynadıkları karakterle çok fazla bütünleşiyor. Öyle ki gerçek isimlerini bile unutup dizilerdeki ismiyle anıyoruz. Bide orijinal karakterler var tabi ki, onları da günlük yaşantımızdaki insanlarla oldukça içselleştirdiğimiz için bir ekol haline gelirler.. Karşınızda türk dizilerinde unutulmaz karakterler..

#1 Memoli – Yılan Hikayesi

memoli Türk Dizilerinin Unutulmaz Karakterleri

Yalnızda iş arkadaşları Memoli derler ona.. Yılan Hikayesi adlı dizinin hırçın ve cesaret hapı yutmuş komiseri Memoli, uzunca bir süre genç kızların sevgilisi oldu. Mehmet Ali Alabora’nın herkes tarafından tanınmasını da sağlayan bu karakter ayrıca Türk dizilerinde yakışıklı komiser akımını başlattı.

#2 Sümbül Hanım – Asmalı Konak

sümbül hanım Türk Dizilerinin Unutulmaz Karakterleri

Asmalı Konak’ın hanımı, karakter timsali Sümbül Hanım bir fenomen haline geldi. Her yerde Sümbül Hanım eşarpları, takıları satılmaya başlandı.

#3 Behlül – Aşk-ı Memnu

3 Türk Dizilerinin Unutulmaz Karakterleri

Amcasına ihanet edip yengesini ayartan ve beraber büyüdüğü kuzeniyle evlilik hazırlıkları yapan behlül, türk halkının aile bağlarını zedelemiş olabilir. 

#4 Burhan Altıntop – Avrupa Yakası

4 Türk Dizilerinin Unutulmaz Karakterleri

Zaten belli bir çizgisi olan Avrupa Yakası dizisini bambaşka bir boyuta taşıdı. Sonuçta bir Burhan Altıntop kolay yetişmiyor, kendinize gelin! 

#5 Hürrem Sultan

5 Türk Dizilerinin Unutulmaz Karakterleri

Kocasını başka sultanlara kaptırmamak için çevirdiği entrikalar ile türk kızlarının gönlünde taht kurdu.

#6 Polat Alemdar  – Kurtlar Vadisi

6 Türk Dizilerinin Unutulmaz Karakterleri

Yanındaki 3-4 arkadaşı ile Türkiye’yi karanlık güçlerden temizleyen, önce Irak’ı ardından Filistin’i işgalden kurtaran Polat Alemdar tam bir ölüm makinası, metrekareye 283645 tane merminin düştüğü çatılmalardan bile sağ salim kurtulan mafya babası, sağ salim dizi hayatına devam ediyor.

#7 Ramiz Karaeski – Ezel

7 Türk Dizilerinin Unutulmaz Karakterleri

Kadere inanan insan tesadüfe inanmaz. Tesadüfe inanan adamsa kaderini kendi elinde tutamaz yeğen! Ramiz Dayı, Ezel’e yaptığı akıl hocalığı, Kerpeten Ali’ye verdiği ayarlar ve Selma’ya olan aşkı ile efsane olmayı sonuna kadar hakediyor. Saygıyla anıyoruz.

#8 Adanalı – Adanalı

9 Türk Dizilerinin Unutulmaz Karakterleri

Adanalı dizisinin Adanalısı.. Eski dostu yeni düşmanı Maraz Ali ile olan kapışması ve neşeli mizacıyla Türk dizilerinin unutulmazları arasında kendine yer buldu.

#9 Efe – Kavak Yelleri

efe Türk Dizilerinin Unutulmaz Karakterleri

Herkesin herkesle ile kanka, ardından sevgili ve ardından tekrar kanka veya düşman, en sonunda tekrar sevgili olduğu karmakarışık bir dizi olan Kavak Yelleri’nin, ölüp dirilen kahramanı Efe.. 

#10 Behzat Ç. – Behzat Ç.

behzat Türk Dizilerinin Unutulmaz Karakterleri

Canımız ciğerimiz Behzat amirimiz. Ekibiyle birlikte her daim haklının yanında ve haksızlığın karşısında duran, başına gelmedik kalmayan biricik polisimiz.

#11 İsmail Abi – Leyla ile Mecnun

ismail abi Türk Dizilerinin Unutulmaz Karakterleri

Leyla ile Mecnun dizisinin olmazsa olmazıydı. Absürd kıyafetleri, gelmeyecek gemiyi beklemesi, neşeli karakterinin altındaki duygusal tarafı, bizi kendine çok yakın hissettirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here