The Walking Dead: Glenn Öldü Mü?

46232

Hayranlarının heyecan içinde beklediği The Walking Dead, 6. sezona çok hızlı bir giriş yapmasına rağmen aksiyon 3. bölümde de hız kesmeden devam etti. 6. sezonun ilk iki bölümünü izleyip de aksiyona doymamış olanlar 3. bölümde umduklarını alacaklardır diye düşünüyoruz. Bölümüz izlemeyenler için yazımızın yüksek miktarda “spoiler” içerdiğini belirtmekte fayda var.

Belki Bunu da Okumak İstersiniz: The Walking Dead Dizisi Hakkında Bilinmeyen 8 Şey

Romantik ve her zaman düşünceli olan haliyle Glenn, tüm The Walking Dead hayranlarının sevgisini ve cesaretiyle de saygısını kazanmış bir karakter. Zombi virüsü yayılmadan önce pizzacılık yaparak geçimini sağlayan Glenn ve bu sayede kazandığı kestirme yollar bulma yeteneği ile ekibimizin hayatını bir çok kez kurtarmıştı. Ardından katıldığı onlarca harekattan başarıyla çıkmasını, çürük etleri üstüne sürerek zombilerin arasında gezmesini, silahsızken ve bağlı haldeyken bile zekasını ve azmini kullanarak zombi öldürdüğü zamanları unutmadık, unutamayız. Ancak 6. sezon 3. bölümde, yine insansever, hoşgörülü hallerinden dolayı ölümün eşiğine geldi.

Nicholas ve Glenn bakkalı aramak için çıktıkları yolda aniden zombi sürüsüyle karşılaşınca kaçmaya başlıyor. Ancak ortasında tel olan ancak iki taraftan da zombilerin çevirdiği bir çıkmazda buluyorlar kendilerini.  Biraz zombi öldürdükten sonra Glenn ve Nicholas büyük bir çöp konteynerinin üstüne çıkarak zombilerden kurtulmayı başarıyor. Ancak sahnenin biraz öncesine bakarsak; buraya doğru koştukları sırada konteynerin altında kaçış noktası olabilecek bir boşluk görüyoruz.

what-really-and-hopefully-happened-to-glenn-in-the-walking-dead-season-6-episode-3-th-679629

Konteynere çıkmayı başaran Glenn ve Nicholas etraflarının sarıldığını görüyorlar. Zombilerle aralarında bir kaç santim mesafe kaldığı için Nicholas strese ve korkuya yenik düşerek silahını ateşleyerek intihar ediyor. Tam bu sırada Glenn’in de düşmesine neden oluyor. Aşağıdaki kareden anladığımız üzere Glenn altta kalacak şekilde düşüyorlar. Glenn’in silahı hala elinde ve kıyafetleri birbirine benzer tonlarda.

what-really-and-hopefully-happened-to-glenn-in-the-walking-dead-season-6-episode-3-th-679634

Yere düştükten sonra Glenn’in başına üşüşen ve etleri kopararak yemeye başlayan zombileri görüyoruz. Aynısını Glenn de görüyor ve korku içinde bağırıyor.

what-really-and-hopefully-happened-to-glenn-in-the-walking-dead-season-6-episode-3-th-679636

Biraz daha dikkatli baktığımızda Glenn’in üst gövde kısmından bağırsakların çıkarıldığını ve zombilerin yediğini görüyoruz. Ancak anatomik yapı itibariyle bu mümkün değil. Buradan hareketle zombilerin yediği kişinin aslında Glenn’in üstüne düşen Nicholas olduğunu söyleyebiliriz.

what-really-and-hopefully-happened-to-glenn-in-the-walking-dead-season-6-episode-3-th-679638

Her ne kadar şöyle bir ortamın içine düşmüş olsa da ilk karede gösterdiğimiz boşluktan faydalanarak kurtulabilir.

what-really-and-hopefully-happened-to-glenn-in-the-walking-dead-season-6-episode-3-th-679642

Ayrıca Glenn’i canlandıran Steven Yeun’un IMDb sayfasına baktığımızda 6. sezonun diğer bölümleri için de adının geçtiğini görüyoruz. 

Screenshot_5

Bir diğer ayrıntı ise bölümden sonra yayınlanan “The Talking Dead” ekstrasında Glenn’in yer almıyor oluşu. Zira ölen karakterler son kez burada olayları yorumluyordu.

İlerleyen bölümlerde karşımıza çıkmasını beklediğimiz Jesus karakterine benzer bir oyuncuyla dizinin ilerliki bölümlerindeki çekim setinden olduğu iddia edilen bir fotoğraf da var. Fotoğraf da Glenn’i de görmek mümkün.

425_wm_0V0A6905-2

 

The Walking Dead Karakterlerinin Dizideki ve Çizgi Romandaki Görünümleri Nasıl?

2
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
halit

Glenn R.I.P 7. sezon…

Walker

Yanlış bilgi o bölümde ölmedi o kalbimizde yaşıyor