Teknolojinin Hayatımıza Kattığı 9 Yenilik(!)

1059

Gün geçmiyor ki teknoloji biraz daha ilerlemesin. Her gün hayatımızı biraz daha kolaylaştıracak şeyler icat olup, icat edilenler bizleri daha çok tembelliğe alıştırıyor. Bu tembellik sonucu aslında yapmamız gerekenleri unutup, farklı farklı şeyler yapmaya başladık. Örneğin; bir ailede bile insanlar yüz yüze konuşmaktansa birbirlerine whatsapptan mesaj atmayı yeğliyor.

#1

Teknolojinin aslında en çok yara verdiği yer diyebiliriz. İnsanlar bir ekrana bakarak, jest ve mimiklerini kullanmadan, sadece parmaklarını kullanarak iletişime geçiyorlar birbirlerine.

#2

Günümüzde bir gence “En çok neysiz kalmaktan korkarsın?” diye sorsanız “İnternet” cevabını almanızın olasılığı baya yüksek. Oysa 3 gün susuz kalsak neler olur kim bilir?

#3

Biri seni kırdı mı? Biri seni üzdü mü? Çok mu sinirlendin? Engelle gitsin. Ne gerek var bunu yüz yüze konuşmaya. Engellemek her şeyin çözümü zaten(!)

#4

Tabii insanlar evinden, yerinden, yurdundan daha çok vakit geçirir oldu.

#5

Ne diyebiliriz ki?

#6

Dediğimiz gibi ikili ilişkiler git gide sarsıldı.

#7

Mutluluk yanımızda olup, bizimle konuşması değil miydi? Ne ara değişti. Bu arada mesafeli ilişkiler için aynı şeyi maalesef söyleyemiyoruz.

#8

Günden güne insanların kitaplara olan ilgisi de bir hayli azalıyor.

#9

Sanırız bundan sonra düğünde altın yerine oyun kredisi takılacak.

 

Bir Cevap Yazın