Tatilde Saçları Koruma Yolları

2737

Yaz, hala tam olarak gelemese de havalar gittikçe ısınıyor. Eminim ki herkes kendini havuzda ya da denizde hayal etmeye başlamıştır şimdiden. Tatilin ne kadar zevkli olduğu tartışılmaz bile. Ama kadınlar için tatilin sonucu kâbusa dönüşebilir. Uzun zamanda bin bir bakımla uzatılan saçlar; denizin tuzundan, havuzun klorundan ve güneşin kötü ışınlarından zarar görerek sağlığını kaybeder. Tatilin sonucunda saçlarınızın sapasağlam olmasını istiyorsanız aşağıdaki basit ama etkili yöntemleri uygulamanızda fayda var.

Sac-ve-cilt-500x250

Zararlı güneş ışınları, boyalı saçlar için kötü sonuçlar doğurabilir. Koyu renk saçları kızıla çevirirken, açık renk saçları daha da açar. Saçlarınızın rengini korumak istiyorsanız kuaförünüze de danışarak kaliteli bir boya kullanmak sağlıklı olacaktır.

sac-kremi-nasil-uygulanir_646x340-500x263

Deniz tuzu, saçlarınızı kurutabilir. Havuzun kloru ise özellikle sarı saçlara yeşilimsi bir renk verebilir. Bunun etkisinden kurtulmak için denize ya da havuza girmeden önce duş alıp saçlarınızı koruyucu bir saç kremiyle yıkamanız gerekir.

Denizden ya da havuzdan çıktıktan sonra da saçınızda kalan tuzu ve kimyasalları temizlemek için duş almak şarttır. Hatta mümkünse arındırıcı bir şampuan veya saç bakım serumlarından kullanmak ekstra fayda sağlayacaktır. Saçlarda kullanılan üründen sonra kalıntı kalmamasına özen gösterilmelidir.

4779_buyuk_2_zoom-500x393

Tatil boyunca saç şekillendirici ürünlerden ve saç spreylerinden mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Saçı kuruturken havluyla ovalamak yanlıştır. Saçın nemini aldıktan sonra fön makinesini düşük ısıya ayarlayıp yavaşça kurutulmalıdır.

sac_21f2d09b-b3c9-4753-8e85-8d13edadd4f7_1-500x333

Tatile gitmeden önce kırıklardan kurtulmak da saçlarınızı korumaya yardımcı olacaktır. Kırık saçlar çabuk dolaşır, taraması zordur ve yazın etkisiyle daha çok yıpranacaktır. Birkaç aydır saçlarınızı kestirmediyseniz tatilden önce kırıklarını aldırmak yıpranmasını azaltacaktır.

Keyifli tatiller…

Bir Cevap Yazın