Star Wars: Güç Uyanıyor Filmi Vizyondaki İlk Günününde Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

1331

Hayranlarını sabahın 9’unda BİM kapılarında bekleten Star Wars serisinin 7. filmi Star Wars: The Force Awakens vizyona girdiği ilk günde 100 milyon dolarlık gişe yaparak tüm zamanların açılış gişesi rekorunu kırdı. Açılış gişesi rekoru bundan önce Harry Potter ve Ölüm Yadigârları (43 milyon dolar) filmine aitti. Serinin 7. filminin bugüne kadarki gişe hasılatı ise 517 milyon dolar.star_wars_episode_vii_the_force_awakens-wide

Star Wars’un açılış gişesi rekoru konuşuladursun, filmin asıl getirisinin gişeden değil, “Star Wars” lisanslı ürünlerin satışından elde edilmesi bekleniyor. Önümüzdeki 1 yılda Star Wars lisanslı ürünler için 3 ila 5 milyar dolar arası bir harcama yapılacağı öngörülüyor. Bu rakamlara göre Star Wars’un lisanslı ürünleri, 3 milyar dolar kazandıran “Arabalar 2” ve 1 milyar dolar hasılat getiren “Karlar Ülkesi”ni geride bırakacak. Disney’in ABD dışında Japonya, Çin, Brezilya ve başka ülkelerdeki oyuncak üreticileriyle anlaşarak her ülkedeki çocukların beğenisine hitap edecek özel oyuncaklar üreteceği de belirtiliyor.

Star Wars’ın yeni filminin tanıtım öyle bir hal aldı ki, Beyaz Saray basın sözcülerinden Josh Earnest, Başkan Barack Obama’nın dünki basın toplantısının ardından, sarayın konferans salonunda bulunan Star Wars robotlarıyla toplantı düzenledi. Sözcü Earnest, R2-D2 robotlarıyla bol bol fotoğraf çektirerek basın mensuplarına keyifli anlar yaşattı.

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir