Sosyal Deney: İnternette Dolaşan Bir Pedofilinin Çocuğunuza Ulaşabilmesi Sizce Ne Kadar Zor?

2555

Coby Persin isimli youtube fenomeni, bir sosyal deneyle göstermek istedi ki, “ÇOCUKLARINIZ SANDIĞINIZ KADAR GÜVENDE DEĞİL”.

Yaptığı şey şuydu; kendisini 15 yaşında göstererek sahte bir hesap açtı ve 15 yaşında bir çocuğun  fotoğraflarını yükledi.

Ailelerinin de izni olan 12,13,14 yaşlarındaki 3 kıza arkadaşlık isteği gönderdi ve onlarla o bölgeye yeni taşınmış ve arkadaş edinmeye çalışan küçük bir erkek çocuğu gibi sohbet etti.

3-4 gün bu sohbeti sürdürdükten sonra buluşma günü geldi çattı.

Coby, çocukların ebeveynlerinden en az birinin kendisiyle bulunduğu (ama elbette bundan buluşacağı küçük kız arkadaşlarının hemen haberi olamayacaktı) buluşma mekanına gitti.

Küçük kızlarından bunu asla beklemeyen aileler kendilerinden emin olmalarına karşın,  korku dolu bir bekleyişle, gerçekten internetten tanıştığı hiç tanımadığı bir yabancı ile buluşup buluşmayacağını beklemeye başladı.

Aslında haince olan bu sosyal deney, kızların hafızasından asla silinemeyeceğe benziyor. Kim bilir, belki böyle bir “şok etkisi” onlara aslında başına nelerin gelebileceğini anlatabilecekti…

Uzman görüşlerinde fikrinin alınması gerektiğini düşündüğüm bu sosyal deney amacını aşmış da olabilir. Zaten kız çocuklarının üzerinde yeterince baskı varken onları daha da boğmaya itmiş de olabilir.

Bu durumla karşılaşma olasılığı bulunan yalnızca kız çocukları da değil.

Sonuç olarak; baskı sanmayın ki onu korur. Videoda da göreceğiniz üzere yakaladığı ilk ‘fırsatta’ kendi bildiğini okuyacaktır.

Çocuklarınıza verdiğiniz koşulsuz sevgi ise korkmayın. Onu anladığınız, isteklerine derinden kulak verdiğiniz zaman ne kendisine vereceği bir zarar olur ne de sizi üzer.

Videoyu türkçe alt yazılı izlemek isteyenler buraya.

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir