Soğuk Algınlığı ve Gribe Karşı 18 Çözüm

2287
#17 Antigribal ilaçlar kullanın
Grip_asisini_atlamayin">#16 Grip aşısını atlamayın="7_Sigara_icmediginizi_biliyoruz_tabii_ki_ama_hasta_oldugunuzda_kesinlikle_icmeyin">#7 Sigara içmediğinizi biliyoruz tabii ki ama hasta olduğunuzda kesinlikle içmeyinpan>. 1.8.0 -->

Havaların dengesiz sıcak soğuk esmesinden dolayı son günlerde etrafta öyle bir grip virüsü dolanıyor ki, şifayı kapmak için başınızı dışarıya çıkarmanız kafi. Bu durumu engellemek, soğuk algınlığından kurtulmak için ise yine çok çaba sarf etmeden, yapabileceğiniz şeyler var..

#1 Ellerinizi daha sık yıkayı
#1 Ellerinizi daha sık yıkayın.
n biri varsa yahut siz, hapşırdıktan sonra ellerinizi yıkamayı ihmal etmeyin. Aksi taktirde mikropların dokunduğunuz yerlere bulaşması ve orada günlerce canlı kalması iyileşme sürecinizi uzatacaktır.

#2 Göz, burun ve ağzınıza dokunmamaya çalışın.

Soğuk algınlığı ve grip virüsleri yüz bölgesinden bulaştığı için, etrafa karşı alabileceğiniz en etkili şey, yüzünüze ki

#2 Göz, burun ve ağzınıza dokunmamaya çalışın.
ümkürmekten utanmayın

Bir çok ülkede sümkürmek, sağlık açısından önemli bir yol olduğu için görgü kurallarına göre uygun bir davranış olsa da ülkemizde hala utanarak yapılan bir şey. Burun akıntısını yutarsanız, vücudunuzun dışarı atmak istediği mikroorganizmaları tekrardan vücuda göndermiş oluyorsunuz.

#4 Meyve ve sebze tüketin

Vitamin almak için illa kapsül kullanmanıza gerek yok. Asıl işlenmemiş vitamin depolarını, meyve ve sebzeyi tüketmeye özen gösterin. Sevmiyorsanız dahi sağlığınız için tüketin. Bu durumu alışkanlık haline getirirseniz,

#4 Meyve ve sebze tüketin
üçlendiğini fark edeceksiniz.

#5 Tavuk suyuna çorba için

Sıcak tavuk suyuna çorba, hem protein hem sıvı depolama açısından çok zengin bir çorba. Sıcak içtiğiniz takdirde burun ve boğaz şikayetlerinizin azalmasında büyük etken olacaktır.

#6 Her gün bir kase yoğurt yiyin

Soğuk algınlığı

#5 Tavuk suyuna çorba için
ispatlanmış olup, içindeki faydalı bakterilerin soğuk algınlığı ve griple girdiği savaşta, bağışıklık sisteminde büyük rol oynadığı öngörülüy
#6 Her gün bir kase yoğurt yiyin
ruz tabii ki ama hasta olduğunuzda kesinlikle içmeyin

Hasta iken sigara içmek, solunum yolu tüylerinde, sigaranın içindeki zehirli maddelerden dolayı, 30-40 dakikalık bir felce uğrattığı doğrudur. Bu sebepten dolayı sigara içenler soğuk algınlığı ve gribi daha ağır atlatır.

#8 Alkol tüketmekten kaçının

Soğuk algınlığı yahut gripte alkol kullanmaktan kaçının. Alkol vücudun su kaybına sebep olduğu için, bağışıklı sistemine negatif yönde baskı uygulayıp, sistemi sekteye uğratacaktır.

#8 Alkol tüketmekten kaçınınrc="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">
#9 Hasta olunca samimiyeti bir süre bir kenara bırakın

Bu tür hastalıklar bulaşıcı olduğu için kış mevsimlerinde kalabalık ortamlardan uzak durun. Bunu bir burnu havada davranış, olarak değil kendi sağlığınız açısından düşünün. Tokalaşmak, öpmek, sarılmak yerine başınızla selamlaşın.

#10 Sadece hastalanınca değil her gün bir kaşık bal yiyin

Bal enerji veren, öksür

#9 Hasta olunca samimiyeti bir süre bir kenara bırakın
lasının zarar azının karar olduğu bilincinde, günde bir kaşık bal yiyin. Eğer sevmiyorsanız, çayınızın hatta kahvenizin içine atın..

#11 Uzanarak dinlenin

Yoğun iş

#10 Sadece hastalanınca değil her gün bir kaşık bal yiyin
ışıklık sistemine negatif yönde baskı yapar. Boş vakitlerinizde uzanarak dinlenmeyi, Tv seyretmeyi veya kitap okumayı deneyin. İstirahatinize önem verin.

#12 Az da olsa her gün egzersiz yapın

Egzersiz yapınca vücut sıcaklığınızın artı

#11 Uzanarak dinlenin
l etmiş mikropların yok edilmesinde, bağışıklık sistemine çok yardımcı olacaktır. Terleme ve bol sıvı alımı ile vücut sıvısı tazelenir ve toksinlerin atılmasında yardımcı olur.

#13 Her gün en az 8 bardak su için

Vücudumuzun günde 8 bardak suya ihtiyacı vardır. E normalde b

#12 Az da olsa her gün egzersiz yapın
ok tahmin edersiniz. Dolayısıyla ılık su, zencefil, bal ve limon sizin yardımınıza koşacaktır.

#14 Ortam sıcaklığına göre giyinin

Sıcak ortamlarda kat kat giyinmenin bir önemi yok emin olun. Üşüyorsanız fazladan takviye giyinebilirsiniz ancak zaten sıcak olan

#13 Her gün en az 8 bardak su için
fazla terlemesine sebep olacaktır ve bağışıklık sistemini sarsacaktır.

#15 Bir fazla yada bir eksik yastık

Yatış pozisyonunuza göre burun akıntınızın nefes almanızda zorluk çıkarmaması için yastık yüksekliğinizi a

#14 Ortam sıcaklığına göre giyinin
n

Grip aşısı her yıl bir önceki yıldan farklı bir şekilde üretiliyor. Bu sebepten dolayı “aman geçen sene olmuştum, bu sene gerek yok” demeyin, sizin geçen senenin salgınına karşı güçlüsünüz. Genelde Eylül-Ekim aylarında yaptırılır.

#17 Antigrib
#15 Bir fazla yada bir eksik yastık
lar vücudun iltihap sorunlarını çözen ilaçlardır. Antigribal ilaçlar ise sizin reçeteniz. Tabii doktorunuza başvurmadan kullanmayın kesinlikle.

#18 Şaka değil, soğuk algınlığı veya gripten hasta iseniz uçak yolculuğu yapmayın

Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlarda uçak yolculuğu sırasında, östaki borusunun kulak basıncını ayarlayamaması sebebiyle, ciddi kulak rahatsızlıkları ile karşılaşmak istemezsiniz.

#18 Şaka değil, soğuk algınlığı veya gripten hasta iseniz uçak yolculuğu yapmayın

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir