Selülit Problemine 5 Doğal Çözüm!

3159

Selülit derinin düzgün görüntüsünün değişimine neden olan ve portakal kabuğu görüntüsü olarak tarif edilen kozmetik bir bozukluktur. Kadınların neredeyse tamamında (%85) görülür. Tıbbi açıdan bir hastalık değildir. Günümüzde hala selülit, bazı bayanların korkulu rüyası. Erkekler için problem yok tabi, ekstrem durumlar hariç bağ dokusundaki farklılıklar sebebiyle vücutlarında selülit oluşmuyor. Yaz aylarının geldiğini de düşünürsek bu sorunu hemen ortadan kaldırmak zorunda olduğumuz bir gerçek. Peki nasıl?

#1 Selülit belirtilerinin azaltılması/giderilmesi için lokal olarak kullanılan doğal maddeler:  Retinol ve retinoik asit.

fft99_mf828246 Selülit Problemine 5 Doğal Çözüm!

A vitamini analoğu olan bu maddelerin kullanılma sebebi: Dermisteki bağ dokusunu sağlamlaştırırlar, deriyi gergin ve esnek duruma getirirler, kan akışını uyarır, derideki hücre çoğalmasını uyarır.

 

#2 Soya yağı ve soya özü.

TNV13087perdre-cellulite Selülit Problemine 5 Doğal Çözüm!

 

soya yağı ve soya ekstresinden elde edilen okside edilmiş soya glisinlerinin deriye uygulanması ile derideki dişilik hormonlarının etkisinin engelleneceği ve selülit belirtilerinin azalacağı bildiriliyor.

#3 Anti-östrojenik maddelerden asit özelliğindeki bazı maddeler: Bitki ekstreleri. En çok kullanılan ve en güvenilir olan kafeindir.

bd14459e17ece35d3bfcdb2d2be26d99 Selülit Problemine 5 Doğal Çözüm!

Hidroalkolik bir jel halinde günde 1g olacak şekilde 1 ay topikal olarak kullanılır. Kafein selülite neden oluyor gibi görünse de gerçek şöyledir: Bu şekilde uyguladığınız jelin bir ay sonraki plazma konsantrasyonu bir fincan kahvedeki miktarının %25 ine eşittir.

#4 Tiroid hormon yapısındaki maddeler: Betülinik asit ve c vitamini.

selülite-son1 Selülit Problemine 5 Doğal Çözüm!

C vitamininin kollajen sentezini artırdığı uzun zamandan beri bilinmektedir.

 

#5 Niasinamit.

selulit Selülit Problemine 5 Doğal Çözüm!

Suda çözünen bir vitamin olan niasinamit, lokal uygulandığında hücreleri uyararak selülit nedeniyle incelmiş epidermisin kalınlaşmasını sağlar.

#sonbisey Selülitin giderilmesi için en uygun ve kesin yöntemin spor olduğu biliniyorhealth club Selülit Problemine 5 Doğal Çözüm!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here