Şanlıurfa’da Çalışan 2 Polisin Şüpheli Ölümü

1269

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde aynı evde yaşayan iki polis memuru bu sabah evlerinde ölü bulundu. Polis memurlarının işe gelmemesi ve telefonla da ulaşılamaması üzerine kaldıkları eve bir ekip gönderildi. Eve giden meslektaşları iki polisin de başlarından birer kurşunla vurulduğunu gördü.

D2212141

Valiliğin yaptığı açıklamaya ise şöyle; “Bugün saat 10 civarında Ceylanpınar İlçesi Bahçelievler mevkiinde 2 polis memurumuz ikamet ettikleri evde ölü olarak bulunmuştur. Biri Terörle Mücadele Şubesi diğeri Çevik Kuvvette görevli olan polislerimizin evlerinin kapısında herhangi bir zorlama tespit edilmemiştir. Olayın aydınlatılmasına yönelik savcılık ve güvenlik güçlerimizin incelemeleri devam etmektedir.”

D2212143

Terörle ilgili olduğu haberleri yayılsa da bu konuda henüz net bir bilgi elde edilebilmiş değil. Savcılık ve olay yeri inceleme, hala incelemelerine devam ediyor. Ancak Belediye Başkanı Menderes Atilla, bu olayı PKK’nın yapmış olacağına dair imalarda bulundu. Belediye Başkanı’nın açıklamasına göre; ölen polislerden birisi daha önce PKK’nın yola kurduğu tuzaktan sağ kurtulduğu için tekrardan bir öldürme girişiminde bulunulmuş olabilir.

I221209470

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ziya Çalışkan ise net kaynaklardan aldığı bilgiye göre olayın terörle bir alakasının olmadığını belirtti.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir