Samsung’dan “Katlanabilir Telefon”!

1835

Her buluş bir ihtiyaçtan doğuyor. Her ihtiyaç başka bir ihtiyacı doğuruyor. E öyle olmasa da bir yere ilerleyeceğimiz yok ki. Şimdi siz takoz gibi telefonlardan kullanıyor musunuz? İnce olsun, zarif görünsün, özellikleri çok olsun derken geldiğimiz noktada hala bulduğumuz nice eksiklikler var. Şimdi her şey iyi hoş da telefonların şarjı dayanıyor mu peki? Açıkçası biz 2 gün şarjı dayanan bir akıllı telefon görmedik. Bunun yanında büyük ekran ne kadar rahat olsa da taşıması da bir o kadar zor. Ama hemen yakınmayın Samsung çareyi bulduk diyor!

Daha önce sizlere, Samsung’un “Project Valley” ya da “Project V” diye adlandırılan bir proje ile katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalıştığını ve ilk katlanabilir akıllı telefonu 2016 Ocak ayında tanıtacağı haberini vermiştik. Şimdi de şirketin bu eşsiz tasarıma sahip katlanabilen telefonuna ait aldığı patentin şema görüntüleri geldi.

1442326105_project-valley

Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu böyle olacak!

Yayınlanan patent görüntülerine göre Samsung katlanabilir ekranı uygulamak için yeni bir “menteşe sistemi” geliştirdi. Bu menteşe sistemi telefonun katlanmasına yardımcı olacak. Telefonun, Snapdragon 820 işlemci, 3GB RAM, çıkarılabilir pil ve SD kart gibi özelliklere sahip olacağı iddia ediliyor.

1442326360_folding-phone-concept

 

Aşağıda sızdırılan şemayı inceleyebilirsiniz.

1442398921_foldable-smartphone-patent-and-concept-by-samsung

Kaynak: F5 Haber

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir